Bucak Belediye Başkanı ve Burdur Belediyeler Birliği Başkanı Emrullah Ünal Kimdir?
1965 yılında Burdur'un Bucak ilçesinde doğan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, İlk öğrenimini Bucak Oğuzhan İlköğretim Okulu’nda, orta öğrenimini Bucak İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı.
Üniversite eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nde gören Belediye Başkanı Emrullah Ünal, aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini de aldı.
Askerlik görevini yedek subay olarak cumhurbaşkanlığı muhafız alayı baş veterineri olarak yerine getirdi. 1991 yılında Bucak'ta serbest klinisyen veteriner hekim olarak profesyonel iş yaşamına başladı. Burdur-Isparta Veteriner Hekimler Odası kurucu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerini, daha sonra Burdur Veteriner Hekimler Odası'nda farklı görevleri yürüttü. Veteriner Hekimler Odası'nı Ankara'da Merkez Konsey Üyesi olarak temsil etti. Bucak Kalkınma Kooperatifi'nin kuruluş aşamalarında görev alarak bir süre başkan yardımcılığı görevini yürüttü.
27 yıllık çalışma süresi içerisinde Avrupa Birliği projeleri, iş gezileri, ulusal ajans projeleri dolayısıyla Kanada, Arjantin, Avusturya, Fransa, Portekiz, Bosna Hersek, İspanya, Almanya gibi birçok Amerika ve Avrupa kıtası ülkesinde çalışma fırsatı yakaladı. Siyasi hayatına 27 Mart 1994 yerel seçimlerinde İl Genel Meclisi 1. Sıra adaylığı ile başladı. 2006 yılında Ak Parti Bucak İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerine başladı. 10 Ocak 2014'te Ak Parti Bucak İlçe Başkanlığı görevine başladı. İlçe başkanı olarak başarılı çalışmalara imza attıktan sonra 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti tarafından Bucak Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi ve Bucak halkının teveccühleri ile Bucak Belediye Başkanı olarak seçildi. Emrullah Ünal 2022 yılında Burdur Belediyeler Birliği Başkanlığı görevine seçildi.
Ünal, Evli ve üç çocuk babasıdır.
Sosyal medya hesabından veda mesajı paylaşan Bucak Belediyesi eski Başkanı Emrullah Ünal, “Seçimi kazanan kardeşimizi ve ekibini tebrik ediyorum." dedi.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla geçmiş dönemde yaptıkları ve yeni dönemde yapacaklarını duyurdu.
Bucak'ta 4. Halk Ekmek Büfesi hizmete başlıyor! Sanayi Mahallesi Halk ekmeğe kavuşacak. Bucak Belediyesi, 4. Halk Ekmek Büfesi'ni Sanayi Mahallesi'nde açılacak.
Bucak ilçesinde heyecan verici bir etkinliğe hazırlanın! 30 Mart Cumartesi günü, saat 14:00'te Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenecek olan "Bucak Mitingi" için tüm Bucak halkı davetlidir.
Bucak şehrine ve insanına beş yıl boyunca aralıksız hizmet eden çalışma arkadaşları, bu muazzam sürecin tadını çıkarmak ve birliklerini pekiştirmek için bir iftar programında bir araya geldi.
Bucak Belediyesi tarafından hizmete açılan Aile Çay Bahçesi, kısa sürede şehrin en gözde mekânları arasına girdi. Her yaştan ziyaretçinin keyifle vakit geçirdiği bu bahçe, 7’den 70’e herkesin yeni uğrak noktası haline geldi.
Başkan Emrullah Ünal, Ramazan ayının manevi atmosferinde Sarı ailesinin iftar çadırındaki misafirperverliğine vurgu yaparak, birlik ve beraberliğin güçlendiğini belirtti. Bu özel akşam için Sarı ailesine teşekkür ediyoruz.
Bucak'ta Oğuzhan Heykeli Yanında Türk Bayrakları Dalgalanıyor! - Bucak Belediyesi, şehrin simgelerinden biri olan Oğuzhan Heykelinin bulunduğu üçgen kavşağı Türk bayrakları ile donattı.
Bucak Belediyesi, vatani görevlerini yerine getirmek üzere askere gidecek gençler için 3 yıldır bu hizmeti devam ettiriyor.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı proje videosu ile Bucak'a 5 yılda kazandırdıklarını gözler önüne serdi.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, tır ve kamyon garajı projesinin yapımının tamamlandığını, trafik ve ulaşımın kısa süre içerisinde rahatlayacağını açıkladı.
Bucak Belediyesi'nin yeni projesi Yunus Emre Seyir Kafesi hizmete açıldı! Muhteşem Bucak manzarası eşliğinde çay, kahve ve kahvaltı keyfi için Yunus Emre Seyir Kafesi'ni ziyaret edin.
Bucak'ta yerel seçim heyecanı dört bir yanda hissedilmeye devam ediyor.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yerel seçimler yaklaşırken ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal Bucaklı miniklerle bir araya gelerek sohbet etti.
Bucaklı Ak Parti destekleyenleri seçim koordinasyon merkezinde Bucak Belediye Başkanı ve aynı zamanda Bucak Ak Parti Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal ile bir araya gelerek seçim ruhunu tazelediler.
Burdur'un Bucak ilçesinde Fatih mahallesinde düzenlenen iftar yemeği vatandaşı bir araya getirdi.
Bucak Belediye Başkanı ve Ak Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal, Bucak'ta atıkların geri dönüşümle gelir kaynağına dönüştüğünü açıkladı.
Ak Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal, Bucaklı gençlere mektup yazarak projelerini ve vizyonunu paylaştı.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, tarla fareleriyle mücadelede çiftçilere destek olmak amacıyla ilaçlı buğday dağıtımı yapacaklarını açıkladı.
Emrullah Ünal'dan sert sözler! 'Herkes işin şovunda! O Desteği biz verdik, biz!' Başkan Emrullah Ünal dün ki Oğuzhanspor-Tefennispor karşılaşması ardından sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla 'herkes işin şovunda' dedi.
Bucak Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın desteğiyle iki yeni çöp kamyonu kazandırdı. Yeni araçlar, daha temiz bir Bucak için daha etkin ve hızlı temizlik hizmetleri sunacak.
Bucak Belediyesi, POMEM, BESYO ve Askeri Okullar sınavına hazırlanan adaylara ücretsiz parkur hazırlık kursları düzenliyor. Kurslar, uzman eğitimciler eşliğinde ve ücretsiz olarak verilecek. Başvuru tarihleri ve detayları için Bucak Belediyesi'nin web sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edin.
AK Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal, Bucak'ta rekor kıracağını söylüyor. Esnaf ve vatandaştan aldığı olumlu tepkilerle emin adımlarla ilerleyen Ünal, Bucak'ı daha yaşanabilir modern bir şehir haline getirecek projeleriyle dikkat çekiyor.
Bucak Belediyesi, 19 Mart 2024 Salı günü saat 14.00'te Emekli ve Yaşlı Yaşam Merkezi'nde uluçınarlar için ücretsiz sağlık taraması düzenliyor. Taramada tansiyon ve kan şekeri ölçümü yapılacak, genel sağlık durumu ile ilgili bilgi de alınacak.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. yıl dönümü dolayısıyla teravih namazı sonrası vatandaşlara üzüm hoşafı ve ekmek ikramında bulundu.
Bucak Belediyesi, gençleri sevindirecek bir haberle 19 yeni semt sahası kazandırdı! Bu sayede Bucak'ta toplam semt sahası sayısı 40'a ulaştı.
Bucak Belediyesi'nin Ramazan Etkinlikleri kapsamında 15 Mart Cuma günü Uğur Işılak, 19 Mart Salı günü ise Fırat Türkmen ve Muhammet Ahmet Fescioğlu Bucak Cumhuriyet Meydanı'nda olacak. İlahi ve kahramanlık türküleri ile unutulmaz bir akşam sizleri bekliyor!
Bucak Belediyesi, Ramazan ayında da vatandaşlara ucuz ekmek ve pide ulaştırmaya devam ediyor. Halk ekmeği 6 liradan, Ramazan pidesi ise 10 TL'den vatandaşlara sunulacak.
AK Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal, Bucak'a iki önemli projeyi müjdeledi. Yeni Sanayi Alanları ve Yeni İmar Alanları. Bu projelerin Bucak'ın ekonomisine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlaması bekleniyor.
Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal, şehirde görsel kirliliği ortadan kaldırmak ve daha temiz bir çevre sunmak için çöp konteynırlarını yer altına alma projesini açıkladı.
Bucak Belediyesi tarafından yapılan Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tamamlandı. Mart ayının ilk haftasında açılacak olan barınak, Türkiye'nin en modern hayvan barınaklarından biri olacak.
AK Parti Bucak İlçe Başkanlığı, yaklaşan yerel seçimler için 'Seçim Koordinasyon Merkezi'ni coşkulu bir törenle açtı. Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal'ın önemli mesajlarını ve hedeflerini paylaştı.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'ın talimatıyla Halk Ekmek fiyatlarında değişiklik yapılmıyor. Sağlıklı ve ekonomik halk ekmeği, Bucaklı vatandaşlara 6 TL'den sunulmaya devam ediyor. Başkan Ünal, hemşerilere uygun fiyat ve kalitede ekmek üretmeye devam edeceklerini belirtti.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, ilçeye yeni bir beton santrali kurulacağını müjdeledi. Ünal, Santralin kurulumuna başlandığını ve Bucak'ın kalkınmasına önemli bir katkı sağlayacağını belirtti.
AK Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal, önemli bir ilkeye dikkat çekti. Ünal, bir işe başlamadan önce anne ve babanın rızasını almak ve aile büyüklerinden dua istemenin önemini vurguladı.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, 2024 yerel seçimlerinde AK Parti'den Bucak için tekrar başkan adayı olacak. Ünal, adaylık sonrası yaptığı açıklamada, "Hizmette sınır tanımadık, yeni dönemde de Bucak'ımıza eser yatırımlarla hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'ın yeniden aday gösterilmesinin ardından düzenlenen karşılama programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. AK Parti Bucak İlçe Başkanlığı, "Yeniden Bucak, Yeniden Ak Parti" diyerek zafere giden yolda birlikte çalışacaklarını vurguladı.
AK Parti Bucak Belediye Başkan adayı kim oldu? AK Parti haftalardır beklenen Bucak Belediye Başkan adayını açıkladı. AK Parti Bucak Belediye Başkan adayı Emrullah Ünal oldu. Emrullah Ünal kimdir? Detaylar haberimizde...
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, görev süresi boyunca uyumlu bir şekilde çalışarak Bucak'a hizmet eden belediye meclis üyelerine teşekkür etti.
Bucak'ta Kahramanmaraş merkezli depremlerin 1. yıl dönümünde "Deprem Şehitlerini Anma Programı" kapsamında vatandaşlara helva dağıtıldı.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat Depremlerinde hayatını kaybedenleri anmak için Pazar Camiinde düzenlenen programa katıldı.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Dutalan Köyü'nde su sondajına düşen ve kurtarılan Rabia'yı hastanede ziyaret etti. Detaylar haberimizde...
Bucak Belediyesi, soğuk kış günlerinde vatandaşlara moral vermek için Kapalı Perşembe Pazarı'nda 3 bin kişilik ücretsiz salep ikramı gerçekleştirdi. Vatandaşlar sıcak salep keyfi yaşarken, Bucak'ın meşhur salebinin de tanıtımı yapıldı.
Bucak Belediyesi, çalışanlarının içini ısıtmak için soğuk kış günlerinde salep ikramında bulundu. Salep ikramı sonrasında Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal kısa bir açıklamada bulundu. Detaylar ve fotoğraflar haberimizde....
Havaların soğuması ile birlikte kış aylarında en çok tüketilen Bucak Salebi içmek isteyenlere Başkan Emrullah Ünal, Perşembe Pazarında jest yapıyor. İşte Salep etkinliği detayları...
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bucak ilçesine yapılacak olan Aqua Park projesini duyurdu. Aqua Park, yüzme havuzları, çocuk havuzu, kaydırakları ve soyunma odaları ile yaz günlerinde hem çocuklara hem de yetişkinlere keyifli bir eğlence alanı sunacak.
Bucak Belediye Başkanı ve Burdur Belediyeler Birliği Başkanı Emrullah Ünal, birliklerine kazandırdıkları 3 çekici tır ile çöpleri Burdur Katı Atık Bertaraf tesisiyle buluşturarak enerji üretimine katkı sağladıklarını açıkladı.
Bucak Belediyesi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatilinde öğrencilere karne hediyesi olarak eğlence dolu etkinlikler düzenliyor. Tiyatro oyunları, bubble şov, bilim şov ve daha birçok etkinlikle öğrencilerin keyifli zaman geçirmesi hedefleniyor.
Bucak Belediyesi, çevre bilinci, atık dönüşümü ve kaynak tasarrufunu artırmak amacıyla ilçeye Geri Dönüşüm Parkı kazandırdı. Park, sıfır atık projeleri çerçevesinde atıkların geri dönüşümüne dikkat çekmeyi ve farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Detaylar haberimizde...
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, final sınavları sürecinde öğrencilere moral ve destek olmak amacıyla MAKÜ Bucak Yerleşkesindeki tüm MYO ve Fakültelerde her sabah saat 8:30-11.00 arasında simit, meyve suyu ve çeşitli ikramlarda bulunacaklarını açıkladı.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Pençe-Kilit Harekat Bölgesi'nde şehit düşen askerlerin ardından düzenleyeceği şiir dinletisini şehit haberleri nedeniyle iptal ettiğini açıkladı.
Bucak Belediyesi Hacı Ömer Ağa Camii çıkışında Mübarek kandil günlerinde geleneksel hale gelen kandil simidi dağıtımını Regaip Kandil Gecesinde gerçekleştirdi.
Başkan Emrullah Ünal'ın Bucak canlı hayvan pazarı ve kesim merkezi projesi büyük beğeni topladı. Detaylar haberimizde...