Bucak'taki bu park her yere örnek olacak

Bucak Belediyesi, çevre bilinci, atık dönüşümü ve kaynak tasarrufunu artırmak amacıyla ilçeye Geri Dönüşüm Parkı kazandırdı. Park, sıfır atık projeleri çerçevesinde atıkların geri dönüşümüne dikkat çekmeyi ve farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Detaylar haberimizde...

Bucak'taki bu park her yere örnek olacak

BUCAK BELEDİYESİ’NDEN ÖRNEK BİR PARK: GERİ DÖNÜŞÜM PARKI

Bucak Belediyesi çevre bilinci, atık dönüşümü ve kaynakların tasarruflu kullanılması konularında farkındalık yaratmak amacıyla ilçeye geri dönüşüm parkı kazandırdı. Burdur’da bir ilk olan parktaki tüm materyaller geri dönüşebilir malzemelerden üretildi.

Bucak'taki bu park her yere örnek olacak

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada “Sıfır Atık Projesi çerçevesinde atıkların geri dönüşümüne dikkat çekmek ve özellikle yeni nesillerde farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Geri Dönüşüm Parkı, Burdur’daki ilk geri dönüşüm parkı olma özelliğine sahip. 7’den 70’e her yaş grubundan misafirlerini ağırlamaya başlayan geri dönüşüm parkımız, bünyesinde yer alan ve yine konteynerden dönüştürülmüş geri dönüşüm alanları ile ailelerin çocuklarıyla birlikte huzurla vakit geçireceği yeni bir mekân olacak.” dedi.

Akaryakıta Cumartesi gecesi okkalı zam geliyor! Hayırlı olsunAkaryakıta Cumartesi gecesi okkalı zam geliyor! Hayırlı olsun

20 Ocak Cumartesi günü gece yarısından itibaren motorine 1 TL'nin üzerinde zam gelmesi bekleniyor. İşte detaylar...

Bucak'taki bu park her yere örnek olacak

Başkan Ünal açıklamasının devamında, “Trafik Eğitim parkı yanındaki alan üzerinde yapımını tamamladığımız parkta yer alan her şey, geri dönüşüme tabi tutulan atık malzeme ve materyallerden yapıldı. Toplamda 1800² alanı kapsamakta olan parkımızın içerisinde dinlenme alanı ve yürüyüş yolları da bulunuyor. Parkımızda, hurdaya ayrılmış metal, plastik, cam, tahta gibi çeşitli atık malzemeler yeniden değerlendirilerek, çocuklarımızın güvenle oynayabileceği oyun grubu, varillerden elde edilmiş koltuk, ağaç kütüklerinden yapılmış oyuncaklar, tekerlerden yapılmış fotoğraf objeleri, köprüler, mini amfi, sahne, zekâ geliştirici oyunlar, salıncaklar, tahterevalli, zıp zıplar, metalden yapılmış figürlerde yer alıyor.” dedi.

Bucak'taki bu park her yere örnek olacak

“Amaç Her Atığın Çöp Olmadığını Uygulamalı Bir Şekilde Göstermek”

Özellikle sıfır atık noktasında doğada yok olması yıllar süren cam, pil, metal ve plastik malzeme gibi nitelikli atıkların usulüne uygun toplanması ve geri dönüşüme tabi tutulmasının bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemi bilinen bir uygulama olduğunu vurgulayan Başkan Ünal, hayata geçirilen projenin bu uygulamanın somut bir yansıması olduğunu kaydetti. Proje kapsamında parkta yer alacak oyun grubu ve figürlerin, adeta bir zanaatkâr gibi işlenerek yeniden şekillendirildiğini belirten Başkan Ünal, parkta zaman geçirecek herkesin aslında her atığın çöp olmadığı noktasında bir yandan hemfikir olacağını bir yandan da hurdadan oyuncağa uzanan o muhteşem dönüşümü fark edeceklerini kaydetti.

Bucak'taki bu park her yere örnek olacakBucak'taki bu park her yere örnek olacakBucak'taki bu park her yere örnek olacakBucak'taki bu park her yere örnek olacak

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak’ta Defter ve Kağıt İçin Geri Dönüşüm Hamlesi
Bucak

Bucak’ta Defter ve Kağıt İçin Geri Dönüşüm Hamlesi

Bucak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, okulların yaz tatiline girmesi nedeniyle öğrencilerin dönem boyunca kullandıkları defter,kağıt ve diğer benzeri malzemeler Sıfır Atık Projesi kapsamında evlerden alarak geri dönüşüme kazandırmak için çalışmalara başlıyor. Bucak Belediyesi Çevre …

Bucak'a Aqua park projesi, Başkan Ünal duyurdu
Bucak

Bucak'a Aqua park projesi, Başkan Ünal duyurdu

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bucak ilçesine yapılacak olan Aqua Park projesini duyurdu. Aqua Park, yüzme havuzları, çocuk havuzu, kaydırakları ve soyunma odaları ile yaz günlerinde hem çocuklara hem de yetişkinlere keyifli bir eğlence alanı sunacak.

Bucak'ta Yenilikçi Bir Adım Vatandaşların beğenisini kazandı
Burdur

Bucak'ta Yenilikçi Bir Adım Vatandaşların beğenisini kazandı

Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi'nde, geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak oluşturulan park, vatandaşların beğenisini kazandı.

Hatalı park ona pahalıya patladı
Burdur

Hatalı park ona pahalıya patladı

Burdur'da otobüs durağına park ettiği için ihbar edilen otomobilin sürücüsüne, belgesiz araç kullanmaktan 16 bin lira para cezası uygulandı.

Bucak'ta Fatih Parkı'na Yeni Oyun Grubu
Bucak

Bucak'ta Fatih Parkı'na Yeni Oyun Grubu

Bucak Belediyesi, ilçenin en büyük parklarından biri olan Fatih Parkı'na yeni bir oyun grubu kurdu. Yeni oyun grubu, çocukların daha güvenli ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmesini sağlayacak.

Bucak Fatih Parkında oyun grubu yenileniyor
Bucak

Bucak Fatih Parkında oyun grubu yenileniyor

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Burdur'un Bucak ilçesinde, Fatih Parkı'ndaki eski oyun grubunun yenisiyle değiştirildiğini duyurdu.