Kahramanmaraş merkezli depremlerin 1. yıl dönümünde Bucak'ta "Deprem Şehitlerini Anma Programı" kapsamında vatandaşlara helva dağıtıldı.
Cumhuriyet Caddesi üzerinde 6 Şubat 2024 tarihinde saat 13.30'da gerçekleştirilen helva dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, NNC Haber mikrofonuna yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Bucak Belediyesi olarak Kahramanmaraş merkezli depremlerin 1. yılında, hayatını kaybeden deprem şehitlerimiz için helva dağıtımı yapıyoruz. Bu acıyı asla unutmayacağız. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz."
NNC Medya Ailesi olarak Depremde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
Burdur ili Bucak ilçesi 2 Haziran 2024 pazar gece 04.23 Sallandı.
Yazır Köyü Çavdır Burdur’da 29 Nisan 2024 pazartesi gece 00.33 de Deprem meydana geldi.
Burdur'da Kanal 15'te yayınlanan "Burdur'un Nabzı" programında Burdur'un deprem gerçeği masaya yatırıldı. Programda Burdur'un fay hatları, deprem riski, alınması gereken önlemler ve depreme dayanıklı bina stoğunun durumu gibi konular ele alındı.
Burdur'da 1971 depreminden bu yana geçen zamana rağmen hala bir deprem master planı hazırlanmamış olması endişe yaratıyor. Cumhur İttifakı'nın Burdur Belediye Başkan adayı Mehmet Şimşek, 31 Mart seçimlerinde göreve gelir gelmez ilk iş olarak "Burdur Şehir Merkezi Deprem Master Planı"nın hazırlanmasını sağlayacağını vadediyor.
Burdur Belediyesi tarafından "Kahramanmaraş Işığında Burdur'un Deprem Kimliği" konulu panel düzenlenecek. Panelde Burdur'un depremselliği ve olası bir depreme karşı alınması gereken önlemler konuşulacak.