Bucak'ta Halk Ekmek Büfelerine yenisi ekleniyor
Bucak Belediyesi, 3. Halk Ekmek Büfesi'nin hizmete girmesinin ardından 4. Halk Ekmek Büfesi'ni Sanayi Mahallesi'nde de açılacak. Bu sayede vatandaşlar, daha uygun fiyatlı ekmeğe daha kolay ulaşabilecek.
Halk ekmek hane bütçesine destek oluyor!
Halk Ekmek Büfeleri'nin amacı ile ilgili açıklamada bulunan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, şu ifadelere yer verdi;
"Hane bütçelerine destek olmak amacıyla kurduğumuz ve vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi gören Halk Ekmek Uygulamamızı daha da yaygınlaştırma çalışmalarımız devam ediyor. 4. Halk Ekmek Büfemizi de hizmete sunacağız. Hayırlı olsun."
Bucak'ta Halk Ekmek fiyatı ne kadar?
Halk Ekmek Büfeleri'nde 1 ekmek 6 TL'den satılıyor. Bu fiyat, piyasadaki ekmek fiyatlarından daha uygun olması nedeniyle vatandaşlar, daha az maliyetle ekmek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.
Daha fazla vatandaş faydalanıyor
Bucak Belediyesi, Halk Ekmek Büfeleri'ni şehrin farklı noktalarına yaymayı planlıyor. Bu sayede daha fazla vatandaş bu hizmetten faydalanabilecek.
Bucak Belediyesi, Ramazan ayında da vatandaşlara ucuz ekmek ve pide ulaştırmaya devam ediyor. Halk ekmeği 6 liradan, Ramazan pidesi ise 10 TL'den vatandaşlara sunulacak.
Bucak Belediyesi, Burdur Bucak'ta 2. Halk Ekmek Büfesini, Cumartesi Pazarında hizmete açtı. Peki Bucak Halk Ekmek'te ekmek fiyatı ne kadar? Halk Ekmek'te 1 ekmek 6 liradan satılıyor.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'ın talimatıyla Halk Ekmek fiyatlarında değişiklik yapılmıyor. Sağlıklı ve ekonomik halk ekmeği, Bucaklı vatandaşlara 6 TL'den sunulmaya devam ediyor. Başkan Ünal, hemşerilere uygun fiyat ve kalitede ekmek üretmeye devam edeceklerini belirtti.
Burdur Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla başlattığı Halk Ekmek projesini hayata geçirdi. Türkiye'de ilk defa Kent Kart ile vatandaşlar uygun fiyatlı ekmek alabilecek. Toplam 12 Halk Ekmek noktasında, Kent Kart kullanarak vatandaşlar 6.50 TL'ye ekmek satın alabilecekler.
NNC Haber'de canlı yayında açıklamalarda bulunan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Halk Ekmek çalışmalarıyla ilgili açıklamada bulundu.
Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, ilçede halk ekmek fırınının açılışını gerçekleştirdi. Başkan Sertbaş, halk ekmek fırınının Türkiye'nin geleceğine yakışır bir hizmet olduğunu belirtti.