Burdur'da Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı
Bucak Akdeniz Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencisi Saniye Ceylin İnal, "Çanakkale Ruhu" temalı resim yarışmasında 2. olarak kazandığı 1000 TL ödülü Filistin'de zulüm gören Müslümanlara bağışladı.
Burdur'da şehit aileleri ve gaziler unutulmadı! İftarda bir araya geldiler. Burdur Valisi Türker Öksüz, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Şehit Aileleri ve Gaziler ile iftarda bir araya geldi.
Bahçeşehir Koleji Burdur Kampüsü'nde 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi'nin 109. Yılı ve Şehitleri Anma programı çok sayıda velinin ve Burdur Milletvekili İzzet Akbulut'un katılımıyla gerçekleşti. Tiyatro gösterisi, müzikal gösteri, oratoryo ve daha birçok etkinlik ile unutulmaz bir program düzenlendi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. Törende çelenk sunma ve saygı duruşunda bulunuldu. Vali Öksüz, şehit kabirlerine karanfil bıraktı.
Kızılkaya Belediyesi, Ramazan ayının manevi atmosferini yaşatmak amacıyla kültür merkezinde bir iftar programı düzenledi. Bölge halkını bir araya getiren programda, ilahi dinletileri ve semazen gösterileri büyük beğeni topladı.
Bucak Belediyesi'nin Ramazan Etkinlikleri kapsamında 19 Mart Salı günü ise Fırat Türkmen ve Muhammet Ahmet Fescioğlu Bucak Cumhuriyet Meydanı'nda olacak. İlahi ve kahramanlık türküleri ile unutulmaz bir akşam sizleri bekliyor!
Burdur'un Bucak ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla programlar düzenlendi. İşte detaylar...
Burdur'un Bucak ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla programlar düzenlendi. İşte detaylar...
18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümü Burdur Şehitliği’nde düzenlenen tören ile kutlandı.
Eskişehir'de bağımsızlığın sembolü İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yılında öğrenciler İstiklal Marşı'nı okuma yarışmasına katıldılar.
Burdur Valisi Türker Öksüz, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü programında yaptığı konuşmada, İstiklal Marşı'nın önemini vurgulayarak, 'Bağımsızlığımıza olan tutkumuzun, Vatanımıza ve mukaddesatımıza olan bağlılığımızın güçlü ifadesi olan İstiklal Marşımız, Türk Milletinin ortak sesi ve vicdanı olarak ilelebet söylenmeye devam edecektir.' dedi.
Bucak Belediyesi'nin Ramazan Etkinlikleri kapsamında 15 Mart Cuma günü Uğur Işılak, 19 Mart Salı günü ise Fırat Türkmen ve Muhammet Ahmet Fescioğlu Bucak Cumhuriyet Meydanı'nda olacak. İlahi ve kahramanlık türküleri ile unutulmaz bir akşam sizleri bekliyor!
Bucak Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü programında kompozisyon ve şiir yarışmaları, ödül töreni ve "İstiklal Ateşi" adlı oratoryo gösterisi gerçekleşti.
Bucak'ta Ramazan ayı coşkuyla başladı. Bucak Belediyesi tarafından kurulan gönül sofrasında vatandaşlar ilk oruçlarını hep birlikte açtı. Ramazan ayı boyunca Bucak'ta çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
Bucak Belediyesi, Ramazan ayı boyunca her gün binlerce kişiye iftar yemeği verecek. İftar çadırı, hayırseverler ve sivil toplum kuruluşlarına da açık olacak.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından "Afetlerde Kriz Yönetimi" konulu seminer düzenlendi. Seminerde acil durum psikolojisi, gönüllülük, ampütasyon uygulamaları, ikincil travma, müdahale ve psikososyal destek ekipleri gibi konular ele alındı.
Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Kadınlar Günü Matinesi'nde Ümmü Erbil sahne aldı. Başkan Ercengiz, matinede yaptığı konuşmada Halk Marketler açacaklarını, su arıtma tesisi yatırımının tamamlanmak üzere olduğunu ve Burdur'a alışveriş merkezi dikeceğini müjdeledi.
Bucak Belediyesi tarafından 7 Mart Perşembe günü düzenlenecek Bucak Gençlik Şöleni'nde Kıvılcım ve Grup XL sahne alacak. Tüm gençler ücretsiz olarak şölene davetlidir.
Bucak Belediyesi, YKS'ye hazırlanan üniversite adayı öğrencileri Gri Koç Gökhan Müftüoğlu ile buluşturuyor. "YKS'ye Üç Ay Kala Kazanma Navigasyonu" adlı seminerde Müftüoğlu, sınava kalan süreçte öğrencilere taktikler ve motivasyon verecek.
Bucak Kaymakamlığı tarafından Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen Masa Tenisi Turnuvası sona erdi. 100 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye giren takımlara ödülleri törenle verildi.