1973 yılında Burdur’da doğan Ali Orkun Ercengiz, İlk ve ortaöğretimini tamamladıktan sonra 1984 yılında Burdur Anadolu Lisesi'nde okudu. 1992 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni kazanarak yüksek öğrenim eğitimine İzmir’de başladı.1997 yılında fakülteden mezun olan Ercengiz, 1998 yılında Erzurum ve Tunceli’de vatani görevini eczacı olarak yapmış olup, sonrasında 1999 yılında Burdur’da serbest eczacılığa başladı.
2003-2005 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2003 yılından 2011 yılına kadar 15. Bölge Isparta Burdur Eczacı Odası’nda yönetim kurulunda görev yaparken aynı zamanda Burdur il temsilciliği görevini yürüttü. Türk Eczacıları Birliği kurultay delegeliği ve çeşitli alt komisyonlarda görev aldı.
2011 yılında yürüttüğü çalışmalar neticesinde T.E.B. Merkez Heyeti’nin katkı ve oluruyla 54. Bölge Burdur Eczacı Odası’nın kurucu başkanı olarak atandı.
30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Burdur Belediye Başkanı seçildi.
Ali Orkun Ercengiz, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde CHP Burdur Belediye Başkan adayı oldu.
İngilizce ve Almanca bilen Ercengiz, evli ve bir çocuk babasıdır.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Burdur'da su krizi! Su kaynakları tehdit altında. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, su hırsızlığı ile mücadeleye çağrıda bulundu ve halka "Su hırsızlığı yapanı ihbar edin" dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu yıl 9.düzenledikleri Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tüm paydaşlara katkı sağlayacağına inandığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti ve fuarın Burdur için hayırlı olmasını diledi.
AVOYA Maden Suyu içecek fabrikası yöneticileri Genel Müdürü Özgür Çoban ve Mali İşler müdürü Rıdvan Önder Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.
31mart 2024 pazar günü yapılan yerel Seçimler sonucu Burdur İli ve ilçelerinde Belediye başkan ve meclis üyeleri yeniden şekillendi . Son Burdur Belediyeler Birlik başkanı Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal olmuştu . Yeni Başkan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Oldu
Burdur'un Bucak ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir fabrikada yangın çıktı. Başkan Ali Orkun Ercengiz de incelemede bulundu.
Burdur’da 2014 yılından beri görevde olan ve 31 Mart yerel seçimlerinde aday olarak çıktığı CHP ile birlikte tekrar seçimi kazanan Ali Orkun Ercengiz üçüncü dönemi için mazbatasını aldı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, itfaiye personeli ile iftarda bir araya geldi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, CHP Burdur Milletvekili Sayın İzzet Akbulut, Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz, Çavdır Belediye Başkanı Sayın Ali Okan Yücel, Yeşilova Belediye Başkanı Sayın Okan Kurd ve diğer parti yetkilileri ile bir araya gelerek yapılan tebrik ve teşekkür ziyaretlerine ilişkin memnuniyetini dile getirdi.
Burdur Merkez'de seçim tamamlandı. Peki Yeşilova'da seçimi kim kazandı? 2024 Yeşilova seçim sonuçlarına göre Cumhuriyet Halk Partisi adayı Ali Orkun Ercengiz Belediye Başkanı seçildi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yeniden belediye başkanı adayı olduğu Burdur'da güven tazeleyerek yeniden seçildi. Seçim sonrasında gece geç saatlere kadar kutlama yapıldı.
Burdur tarihinde ilk defa 3 dönem belediye başkanı seçilen isim Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz oldu. Ali Orkun Ercengiz, belediye personeli tarafından coşkuyla karşılandı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Açık Mikrofon Gençlik Buluşmasına katıldı.
Burdur Belediyesi Armağan İlci Mahallesi Spor alanında heyecan dolu bir futbol turnuvası sizleri bekliyor! Burdur LİGA'ya kayıtlar 22 Mart'ta başlıyor ve 22 Nisan'a kadar devam edecek.
Ercengiz Bucak'ta konuştu! 'Burdur tarihinde bir ilki Bucak'ta başaracağız' Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bucak'ta CHP Belediye Başkan Adayı Hülya Gümüş'e destek verdi. Ercengiz, "Burdur tarihinde bir ilki Hülya Gümüş ile başaracağız ve Burdur'da ilk kadın Belediye Başkanını Bucak'ta seçeceğiz" dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Türkiye Kick Boks Şampiyonası'nda 69 kg'da birinci olan Hüseyin Gökhan Algül'ü ziyaret ederek malzeme desteğinde bulundu.
Başkan Ercengiz, müjdeyi iftar yemeğinde verdi- Burdur’da yaşayan çölyak hastalarıyla iftar yemeğinde bir araya gelen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, çölyak hastalarına müjde verdi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel başkanı Özgür Özel, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in tanıtım projesi toplantısına katılacak.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bozkurt Mahallesi TOKİ sakinlerini sevindirecek bir haber verdi. Başkan Ercengiz, TOKİ sokak aydınlatma projesinin CK Akdeniz tarafından yatırım planına alındığını ve kısa süre içerisinde tamamlanacağını müjdeledi.
Burdur Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Gönül Sofrası, Ramazan'ın ilk gününde Bağlar ve Hızırilyas mahallelerinde kuruldu. Soğuk havaya rağmen vatandaşlar iftara yoğun ilgi gösterdi.
Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Kadınlar Günü Matinesi'nde Ümmü Erbil sahne aldı. Başkan Ercengiz, matinede yaptığı konuşmada Halk Marketler açacaklarını, su arıtma tesisi yatırımının tamamlanmak üzere olduğunu ve Burdur'a alışveriş merkezi dikeceğini müjdeledi.
Burdur Berberler, Kuaförler ve Güzellik İşletmecileri Odası'nın '7. Dayanışma ve Kaynaşma Yemeği'ne Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de katıldı. Başkan Ercengiz, esnafın yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, "Esnaf dostu bir belediye başkanı olarak yıllardır sizlerin sorunlarını çözmek için birlikte gayret gösterdik." dedi.
Burdur Yeni Sanayi Sitesi’ni gezen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, esnaf ve vatandaşların sorunları dinledi. Detaylar ve fotoğraflar haberimizde...
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 10 yıl içerisinde Burdur'un temel sorunlarını çözdüklerini ve önümüzdeki dönemde vizyon projelerine odaklanacaklarını söyledi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, TCDD Burdur Garı ve personeliyle görüştü. Toplu taşımacılığın önemini vurgulayan Ercengiz, Burdur'da yeni imar planında doğu batı hattı boyunca raylı sistem planlandığını açıkladı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, mahalle muhtarları ve meclis üyeleriyle yemekte bir araya gelerek "Kazanan kentimiz olsun" dedi. Yemekte Ercengiz, muhtarlara ve meclis üyelerine plaket takdim etti.
Burdur Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenler için ve Miraç Kandili nedeniyle çorba ve helva dağıttı. Başkan Ercengiz, "Depremde kaybettiğimiz 50 binin üzerinde yurttaşımızı andık. Miraç Kandili'ni de kutluyoruz." dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Karayolları Şube Müdürlüğü personeli ile kahvaltıda bir araya geldi. Detaylar ve fotoğraflar haberimizde...
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Armağan İlci Pazarı ve Aydınlıkevler Mahallelerinde kurulan semt pazarlarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Araba pazarını ve Atatürk Mahallesinde kurulan semt pazarını ziyaret etti. Esnaf, piyasanın durgunluğundan ve faiz oranlarının yüksekliğinden yakındı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sabah kahvaltısını Çiçek Üniforma dikim atölyesindeki emekçilerle bir araya geldi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Cuma Pazarını ziyaret etti. Pazar esnafı ve vatandaşlar ile görüşen Ercengiz, hayat pahalılığı ve artan fiyatlardan duyduğu endişeyi dile getirdi. Pazar durgun, esnaf ve vatandaş memnun değil!
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'nin kesin kabulünün yapıldığını ve tesisin artık tam kapasiteyle faaliyete geçtiğini duyurdu. Tesis, Burdur Gölü'ne deşarj edilen suyun %95'ten fazla saflık oranına sahip olmasını sağlayarak önemli bir çevresel başarıya imza attı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Yahya Kemal Caddesi esnafı ile kahvaltıda bir araya geldi. Samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada artan yol trafiği ve çözüm önerileri de değerlendirildi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ankara ziyaretinin ardından kurum ziyaretlerine başladı. Kurumlarda personel ve vatandaşlarla görüşerek talepleri dinledi.
Burdur Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Ali Orkun Ercengiz ve CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i makamında ziyaret etti.
Burdur Belediye Başkan adayı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur İl Binasında düzenlenen adaylık tanıtım toplantısında konuştu. Ali Orkun Ercengiz, " Birlikte geleceği inşa edeceğiz" ifadelerini kullandı. Detaylar haberimizde...
CHP Burdur Belediye Başkanı adayının Ali Orkun Ercengiz olarak açıklanmasının ardından, CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut açıklamada bulundu. Detaylar haberimizde...
Uzun süredir CHP Burdur Belediye Başkanı adayı kim olacak sorularının yanıtı gece saatlerinde belli oldu. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Belediye Başkan Adayı oldu. Ali Orkun Ercengiz kimdir? İşte Ali Orkun Ercengiz biyografisi ve haber detayları...
Burdur'da CHP belediye başkanı adayı kim oldu? sorusu günlerdir arama motorunda sürekli sorgulanıyor. Gelen son dakika bilgisine göre Başkan Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediye Başkanı Adayı oldu. Detaylar haberimizde....
Burdur Belediyesi ve Belediye-İş Burdur Şubesi arasında imzalanan protokol ile çalışan personele zam yapıldı. Başkan Ali Orkun Ercengiz, 3 çekici tırın katkısıyla çöplerin enerjiye dönüştüğünü belirtirken, personelin maaşlarına yüzde 60'a yakın zam yapıldığını açıkladı. Detaylar haberimizde!
Burdur Belediyesi, öğrenciler için 29 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek sömestir etkinlikleriyle dolu dolu bir tatil vaat ediyor. Masal Çadırı, Palyaçolar, Yüz Boyama, Akrobatlar ve daha fazlası. Detaylar için hemen tıklayın!
Burdur Belediyesi, öğrenciler için 29 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek sömestir etkinlikleriyle dolu dolu bir tatil vaat ediyor. Masal Çadırı, Palyaçolar, Yüz Boyama, Akrobatlar ve daha fazlası. Detaylar için hemen tıklayın!
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Şeker Fabrikası'nı ziyaret ederek fabrika çalışanlarının sorunlarını dinledi ve taleplerini aldı. Ziyarete Şeker-İş Sendika Başkanı Mustafa Onay da eşlik etti.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, kan bağışının önemine dikkat çekerek, Burdur halkını ve belediye personelini kan bağışına destek olmaya çağırıyor. Kampanya kapsamında Burdur Kızılay Kan Merkezi, belediyede mobil kan alma ünitesi kurdu.
Burdur Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla başlattığı Halk Ekmek projesini hayata geçirdi. Türkiye'de ilk defa Kent Kart ile vatandaşlar uygun fiyatlı ekmek alabilecek. Toplam 12 Halk Ekmek noktasında, Kent Kart kullanarak vatandaşlar 6.50 TL'ye ekmek satın alabilecekler.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Göller Güller Ekspresi seferini protesto ederek, uzun süredir beklenen demiryolu hizmetlerindeki aksaklıkları dile getirdi.
Burdur Belediye Başkanı, şehrin yeni içme suyu arıtma tesisinin devreye girmesinin ardından çeşmeden su içti ve suyu içilebilir ilan etti.
Burdur Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencilerine finallere hazırlanmaları için ücretsiz etüt merkezi açıyor. Detaylar haberimizde...
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Finallere hazırlanan MAKÜ öğrencilerine Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonunu hazır hale getirtiyor.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ercengiz, mesajında gazetecilerin önemine vurgu yaparak, emekçi basın mensuplarına teşekkür etti.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Bozkurt Mahallesindeki esnaflarla kahvaltıda bir araya geldi. Detaylar haberimizde...