Burdur Haber - Öğrenciler için tedbirler alındı

Burdur Valisi Türker Öksüz, eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde öğrencilerin huzur ve güven içinde eğitimlerini sürdürebilmesi için okul çevrelerinde maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzlukların engellenmesi ve trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik tedbirlerin kapsamlı şekilde ele alındığı toplantıda konuştu.

Burdur Haber - Öğrenciler için tedbirler alındı

VALİ ÖKSÜZ, "AMACIMIZ GÖZBEBEĞİMİZ ÖĞRENCİLERİMİZİN 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINI HUZUR VE GÜVEN ORTAMI İÇERİSİNDE TAMAMLAMASIDIR"


Burdur Valisi Türker Öksüz başkanlığında, eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde öğrencilerimizin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitimlerini sürdürebilmesi için okul çevrelerinde maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzlukların engellenmesi ve trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik tedbirlerin kapsamlı şekilde ele alındığı toplantı yapıldı.

İlgili kurum yöneticilerinin yanı sıra, okul müdürleri, okul aile birliği ve öğrenci servislerini temsilen kişilerin katıldığı toplantıya, Yeşilay temsilcisi ve uyuşturucu ile mücadele konusunda uzman personeller de katıldı.

Vali Öksüz toplantının son bölümünde yaptığı değerlendirmede; ilgili tüm birimlerimiz tarafından eğitim öğretim döneminin en sağlıklı şekilde tamamlanması için, okul ve trafik güvenliği ile ilgili her türlü tedbirin en hassas şekilde alınarak, paydaş kurum/kuruluşlarla iş birliği içerisinde uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini" istedi.

Toplantıda okul güvenliği, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele ve diğer hususlar ile okul servis araçlarının çalışmaları ve karşılaşılabilecek sorunların çözümüne yönelik konular görüşülerek, bu kapsamda alınması ve planlanması gereken tüm asayiş ve trafik tedbirleri görüşüldü.

Sunumların ardından görüş ve önerilerin dile getirilmesi ile toplantı sona erdi.

Vali Öksüz toplantıda açılışında yaptığı konuşmada, "Burdur genelinde 253 okulda yaklaşık 43 bin öğrencimiz var. Okullarımızın sayısı azımsanmayacak sayıda olduğunu söylemek istiyorum. Taşımalı eğitimde öğrencilerimize ücretsiz yemek hizmeti veriyoruz. Yaklaşık 5 bin 600 öğrenciye taşımalı eğitim verilmekte olup bu konuda servis şoförlerinin gerekli eğitimlerine de önem gösteriyoruz.

Okul çevresinde internet kafe, yeme içme alanları gibi öğrencilerin sık kullandığı mekanlarda onları kötü alışkanlıklardan uzak tutacak tedbirleri en üst seviyede almaya devam edeceğiz. Okul ve çevrelerinin huzurlu ve güvenli hale getirilmesi adına başta uyuşturucu olmak üzere tüm kötü alışkanlıklardan korumak için emniyet ve jandarma birimleri tarafından sorumluluk alanlarında öğrencilere, velilere, STK temsilcilerine ve muhtarlara gerekli eğitimler verilmektedir.

Okullardaki güvenlik kamera sistemlerine ilişkin olarak özellikle kırsal alandaki okullar ve risk taşıyan bölgelerdeki okullara öncelik verilerek güvenlik kamerası uygulamasına devam ediyoruz.

İlimizde Yeşilay tarafından yapılan faaliyetlerinde çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmesi en önemli amacımızdır. Bu konuda tüm kurumlarımıza büyük görevler düşmektedir. Öğrencilerimizin sadece derslerinde başarılı olması değil sosyal faaliyetler ve sportif faaliyetler gibi tüm alanlarda başarılı olması önceliğimizdir. Bu konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen BESTE Projemiz devam etmekte olup ayrıca öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanmasına yönelik çalışmalarımızla birlikte yapılan sportif faaliyetlere olan desteğimiz de artarak devam etmektedir" dedi.

İl Özel İdaresi'nde yapılan toplantıya başta Vali Türker Öksüz olmak üzere Vali Yardımcısı Yunus Emre Akpınar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Bozkurt, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci, İl Sağlık Müdürü M. Murat Erk, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Ayşen Til, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Sedat Kulak, İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Binbaşı Suat Aktürk, okul müdürleri, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Burdur Şube Başkanı Osman Koçibay, Bur-Tur Öğrenci Servisleri Kooperatifi Başkanı Murat Aygül, Karayolları 134. Şube Şefliği Bakım Mühendisi Nihan Yıldız ve okul aile birliği temsilcileri katıldı.Burdur Haber - Öğrenciler için tedbirler alındıBurdur Haber - Öğrenciler için tedbirler alındı

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Haber - MAKÜ GÜNKAF fuarında
Burdur

Burdur Haber - MAKÜ GÜNKAF fuarında

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda 12 üniversitenin iş birliğiyle düzenlenen Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF) başladı. Antalya'da düzenlenen fuara 200'den fazla firma katılıyor. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nden (MAKÜ) 2 gün boyunca yaklaşık 1500 öğrenci fuarı ziyaret edecek.

Burdur Bucak Haber - Bucak'ta Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencileri Fidan Dikip Çevreyi Temizledi
Bucak

Burdur Bucak Haber - Bucak'ta Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencileri Fidan Dikip Çevreyi Temizledi

Bucak İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, Bucak Millet Ormanı'nda çevre temizliği ve fidan dikimi etkinliği düzenledi. Etkinlikte, ormanların önemine vurgu yapıldı ve çevre bilinci aşılandı.

Burdur Karamanlı Haber - Emniyet Sizin İçin Sahada! Öğrencilere trafik eğitimi
Karamanlı

Burdur Karamanlı Haber - Emniyet Sizin İçin Sahada! Öğrencilere trafik eğitimi

Burdur Karamanlı İlçe Emniyet Amirliği Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, Hakan Sevim Fen Lisesi'nde öğrencilere trafik kuralları ve trafik güvenliği hakkında eğitim verdi.

Öğrencileri sevindirecek haber MEB'ten geldi Aileler de sevinecek
Burdur

Öğrencileri sevindirecek haber MEB'ten geldi Aileler de sevinecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yarın başlayacak yarıyıl tatili sürecinde öğrencilere test çözme ve özet çıkarma gibi tek alana yönlendiren ev ödevleri verilmeyeceğini açıkladı.

Şair güvenlik minik yüreklere dokundu
Burdur

Şair güvenlik minik yüreklere dokundu

Burdur’da bir kamu kurumunda güvenlik görevlisi olarak çalışan, şiir kitapları yazan 46 yaşındaki Hüseyin Yıldız, geçtiğimiz günlerde Burdur Kitap Fuarı’nda ilk imza gününe katılarak okuyucuları ile bir araya geldi.

 Sokak hayvanları için YUVA Projesini hayata geçirildi
Burdur

Sokak hayvanları için YUVA Projesini hayata geçirildi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Mimarlık Bölümü 3. Sınıf öğrencileri Çağatay Ozan Deniz ve Senanur Ayas, fakültede öğrendikleri teorik bilgileri hayata geçirmek amacıyla Yuva Projesi geliştirdi.