Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğrencilerinden Umut Dolu Bir Bağış
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bucak İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Girişimcilik uygulaması kapsamında anlamlı bir projeye imza attılar. Öğrenciler, Marteniçka bileklik satarak kazandıkları parayı SMA Tip 1 hastası Umut bebeğe bağışladı.
Marteniçka Bileklik ve Anlamı:
Bulgar geleneğine göre kırmızı ve beyaz yünden yapılan Marteniçka bileklikleri, 1 Mart'ta baharın gelişini kutlamak için bileklere takılır. Bir ay boyunca koldan çıkarılmaz ve iyilik, sağlık, bereket dileklerini temsil eder.
Öğrencilerin Umut Dolu Dileği:
Bucak İşletme Fakültesi öğrencileri de Marteniçka bileklikleri satarak hem girişimcilik becerilerini geliştirmeyi hem de SMA Tip 1 hastası Umut bebeğe destek olmayı amaçladılar. Projeye "Her Marteniçka bir Umut" sloganıyla çıktılar ve kazandıkları tüm geliri Umut bebeğin tedavisine katkıda bulunmak için bağışladılar.
Öğrencilerin Başarısı:
Öğrencilerin girişimcilik uygulaması hem ticari açıdan hem de insani açıdan büyük bir başarıya imza attı. Marteniçka bileklikleri büyük ilgi gördü ve Umut bebeğe önemli bir maddi katkıda bulunuldu.
Burdur Valiliği'ne bağlı İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme ve Büro Amirliği tarafından Gölhisar Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında trafik eğitimi verildi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çavdır Meslek Yüksekokulu, yalnız yaşayan yaşlılara yönelik psikososyal destek ve bakım hizmeti sunan örnek bir uygulamaya başladı.
Burdur Haber! Burdur Valisi Türker Öksüz, iftar sofrasına katılarak öğrenciler ve vatandaşlarla birlikte oruç açtı. #Burdur #ValiÖksüz #İftar #Dayanışma
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda 12 üniversitenin iş birliğiyle düzenlenen Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF) başladı. Antalya'da düzenlenen fuara 200'den fazla firma katılıyor. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nden (MAKÜ) 2 gün boyunca yaklaşık 1500 öğrenci fuarı ziyaret edecek.
Bucak İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, Bucak Millet Ormanı'nda çevre temizliği ve fidan dikimi etkinliği düzenledi. Etkinlikte, ormanların önemine vurgu yapıldı ve çevre bilinci aşılandı.
Burdur Karamanlı İlçe Emniyet Amirliği Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, Hakan Sevim Fen Lisesi'nde öğrencilere trafik kuralları ve trafik güvenliği hakkında eğitim verdi.