Bucak Belediye Başkan adayı Safa Sönmez, şehirdeki sokak hayvanlarına yönelik kapsamlı bir rehabilitasyon ve destek projesi başlatmayı planlıyor. Bu proje kapsamında sokak hayvanlarına yapılacak müdahaleler, onların yaşam koşullarını iyileştirmeyi ve toplumun bu konudaki farkındalığını artırmayı hedefliyor. Ayrıca sokaklarda başıboş gezen sokak hayvanlarını da kontrol altına alarak, olası trafik kazası ve çocuklara saldırılardan önlemeyi de planlıyor.
Safa Sönmez'in sokak hayvanları projesinde öne çıkan başlıklar şu şekilde:
Kısırlaştırma Programı: Belediye, şehirdeki sokak hayvanlarını kontrol altına almak ve üreme sorununu önlemek amacıyla kapsamlı bir kısırlaştırma programı başlatacak. Bu sayede sokak hayvanlarının nüfusu kontrol altına alınacak ve yeni doğan hayvanların sayısı azaltılacak.
Sahiplendirme Kampanyası: Sokak hayvanlarını sahiplenmek isteyen vatandaşlar için kolaylık sağlanacak. Belediye, bu konuda düzenli etkinlikler ve kampanyalar düzenleyerek, sokak hayvanlarını sahiplenmek isteyen ailelerle buluşturacak.
Barınak Hizmetleri: Sokak hayvanları için modern ve hijyenik barınaklar oluşturulacak. Bu barınaklarda hayvanlar, veterinere düzenli olarak götürülerek sağlık kontrolleri yapılacak ve gerekli tedaviler uygulanacak.
Mama Desteği: Vatandaşlar, sokak hayvanlarına yönelik maddi ve mama desteklerini belediye biriminde toplayabilecekler. Bu desteklerle sokak hayvanlarının günlük ihtiyaçları karşılanacak ve onların daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunulacak.
Çocuklar İçin Eğitim Programları: Sokak hayvanlarına karşı çocuklarda oluşabilecek korkuları azaltmak amacıyla okullarda eğitim programları düzenlenecek. Çocuklara hayvan sevgisi aşılanacak ve sokak hayvanlarıyla nasıl sağlıklı bir ilişki kurulabileceği öğretilecek.
Safa Sönmez'in bu projesi, hem sokak hayvanlarının yaşam kalitesini artırmayı hem de toplumda hayvan sevgisini yaymayı amaçlamaktadır. Başkan adayı Safa Sönmez, bu projenin şehirdeki yaşam standartlarını yükselteceğine inanarak, halkın da bu konuda duyarlılığını artırmayı hedefliyor.
İYİ Parti Bucak İlçe Başkanlığı, Bucak'ta her seçim öncesi gelenekselleşen seçim mitingine katılmama kararı aldı. Sebep olarak, bazı fabrika sahiplerinin çalışanlarına mitinge katılmaları için baskı yapması ve tehditlerde bulunması gösterildi.
Safa Sönmez'den Perşembe Pazarı tepkisi! 'Hani kimse üşümeyecekti?' - İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, Perşembe Pazarı'nda esnafların ve vatandaşların soğuktan muzdarip olduğunu ve kapalı pazar yeri sözünün tutulmadığını dile getirdi.
İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Koray Aydın, Bucak'ta Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez'e destek verdi. Aydın, semt pazarını ziyaret ederek esnaf ve halkla buluştu.
İYİ Parti Bucak Belediye Başkan adayı Safa Sönmez, şehrin kültürünü canlandırmak ve dayanışmayı artırmak için 'Şenlik Dolu Bir Bucak Projesi'ni sunuyor.
İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, mülteci ve sığınmacılara belediye yardımlarının yapılmayacağını, yardımların sadece ihtiyaç sahibi Bucaklılara dağıtılacağını açıkladı.
İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, pazar ziyaretinde vatandaşların ve esnafın ekonomik sıkıntılarını dile getirdi. Vatandaşlar hayat pahalılığından ve alım gücünün düşmesinden şikayet etti. Esnaflar da satışlardaki düşüşün endişe verici olduğunu belirtti.