İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, mülteci ve sığınmacılara belediye yardımlarının yapılmayacağını, yardımların sadece ihtiyaç sahibi Bucaklılara dağıtılacağını açıkladı.
İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, belediye başkanlığını kazanmaları halinde ilçede bulunan mülteci ve sığınmacılara yardımların yapılmayacağını, belediye olarak sadece ihtiyaç sahibi Bucaklılara yardımların yapılacağını açıkladı.
Başkan Adayı Safa Sönmez, Türkiye'de belirsiz bir şekilde var olan mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekerek, bu durumun ilçelerde ve şehirlerde "minyatür Suriye" oluşumlarına neden olduğunu ifade etti. Sönmez, bu olumsuz etkilerin önüne geçmek ve şehirlerin dokusunu korumak amacıyla kaçak ve sığınmacılara karşı önlemler alacaklarını ifade etti.
Safa Sönmez, partisinin ortaya koyduğu Millî Göç Doktrini doğrultusunda, belediyelerin yetkileri dahilinde ilk adımları atacaklarını ifade etti.
İYİ Parti Bucak Belediye Başkanı Safa Sönmez, Türk kültürüne sahip çıkmanın önemine vurgu yaparak, Türk olmayan unsurların oluşturduğu bir Türkiye hayaline karşı olduklarını belirtti. Sönmez, bu duruşun birçok kişiyi rahatsız edebileceğini ancak Türklükten taviz vermeyeceklerini ifade etti. Safa Sönmez, belediye başkanı olması durumunda kararlı bir şekilde mülteci ve sığınmacı sayısını azaltacağı sözünü verdi.
Son olarak, Bucak ilçesinde belediye yardımlarının mülteci ve sığınmacılara değil, sadece ihtiyaç sahibi Bucaklılara yönlendirileceğini belirten Safa Sönmez, bu politikaların uygulanmasıyla ilgili kararlılıklarını dile getirdi.
İYİ Parti Bucak İlçe Başkanlığı, Bucak'ta her seçim öncesi gelenekselleşen seçim mitingine katılmama kararı aldı. Sebep olarak, bazı fabrika sahiplerinin çalışanlarına mitinge katılmaları için baskı yapması ve tehditlerde bulunması gösterildi.
Safa Sönmez'den Perşembe Pazarı tepkisi! 'Hani kimse üşümeyecekti?' - İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, Perşembe Pazarı'nda esnafların ve vatandaşların soğuktan muzdarip olduğunu ve kapalı pazar yeri sözünün tutulmadığını dile getirdi.
İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Koray Aydın, Bucak'ta Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez'e destek verdi. Aydın, semt pazarını ziyaret ederek esnaf ve halkla buluştu.
İYİ Parti Bucak Belediye Başkan adayı Safa Sönmez, şehrin kültürünü canlandırmak ve dayanışmayı artırmak için 'Şenlik Dolu Bir Bucak Projesi'ni sunuyor.
Bucak Belediye Başkan adayı Safa Sönmez, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek ve toplumda farkındalık oluşturmak için kapsamlı bir projeye imza atıyor.
İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, pazar ziyaretinde vatandaşların ve esnafın ekonomik sıkıntılarını dile getirdi. Vatandaşlar hayat pahalılığından ve alım gücünün düşmesinden şikayet etti. Esnaflar da satışlardaki düşüşün endişe verici olduğunu belirtti.