ALİ ORKUN ERCENGİZ: "BURDUR TARİHİNDE BİR İLKİ BUCAK'TA BAŞARACAĞIZ"
"İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI OLARAK HÜLYA GÜMÜŞ'Ü SEÇECEĞİZ"
Bucak ilçesine ziyarette bulunan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Bucak Belediye Başkan Adayı Hülya Gümüş'e destek verdi. Başkan Ercengiz, "Burdur tarihinde bir ilki Hülya Gümüş ile başaracağız ve Burdur'da ilk kadın Belediye Başkanını Bucak'ta seçeceğiz" ifadelerini kullandı.
Ercengiz'in CHP Bucak Seçim Koordinasyon Merkezi'ne gelişi, coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Yaptığı konuşmada, 2014 yılında aday olduğunda yaşadığı coşkuyu hatırlatan Ercengiz, "O günlerde yaşadığımız bu coşkuyu şimdi burada da görüyorum. Gündüz saatlerinde daha yoğun olarak yaşadığımız bu enerji, şimdi gece yarısına kadar sürüyor. Saat 11'e geldiğimizde bile, bu coşku daha da artıyor. Bu nedenle Bucak'ta bu coşkuyu yaşatan tüm CHP'lileri, yani sizleri kutluyorum" dedi.
Ercengiz, konuşmasını Hülya Gümüş'e destek vurgusu yaparak sürdürdü. Hülya'nın yanında olacağını belirten Ercengiz, "Hülya kardeşimin, İstanbul'da Ekrem Başkanı, Ankara'da Mansur Başkanı, İzmir'de Cihat Başkanı, Antalya'da Muhittin Başkanı var. Her zaman onun yanında olacağımızdan emin olun. 1970'lerden beri Bucak'ta olmayan bir şeyi, CHP'den bir belediye başkanını, Burdur'un tarihinde olmayan bir şeyi biz Bucak'ta başaracağız. Hep birlikte, Burdur'un ve Bucak'ın ilk kadın başkanı olarak Hülya Gümüş'ü seçeceğiz. Ve bunu Hülya'nın liderliğinde başaracağız" şeklinde konuştu.
CHP Bucak Belediye Başkan Adayı Hülya Gümüş ise yaptığı konuşmada, "Değerli başkanımız Ali Orkun Ercengiz'e teşekkür ediyorum güzel sözleri için. Biz birlikte abim dediğim Başkanım ile her zaman bu yolu yürümeye devam edeceğiz. Sizlerin de desteğiyle Bucak'ta bu seçimi kazanmak ve bunu hep birlikte başarmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Burdur'da su krizi! Su kaynakları tehdit altında. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, su hırsızlığı ile mücadeleye çağrıda bulundu ve halka "Su hırsızlığı yapanı ihbar edin" dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu yıl 9.düzenledikleri Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tüm paydaşlara katkı sağlayacağına inandığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti ve fuarın Burdur için hayırlı olmasını diledi.
AVOYA Maden Suyu içecek fabrikası yöneticileri Genel Müdürü Özgür Çoban ve Mali İşler müdürü Rıdvan Önder Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.
31mart 2024 pazar günü yapılan yerel Seçimler sonucu Burdur İli ve ilçelerinde Belediye başkan ve meclis üyeleri yeniden şekillendi . Son Burdur Belediyeler Birlik başkanı Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal olmuştu . Yeni Başkan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Oldu