Bucak Belediyesi tarafından eski perşembe pazarı alanında kurulan gönül sofrasında, Bucaklılar ilk oruçlarını hep birlikte açtı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'ın da katıldığı iftar yemeğinde vatandaşlara hazırlanan yemekler ikram edildi.
Kepçeyi eline alan Başkan Emrullah Ünal, vatandaşlara yemeklerini kattıktan sonra gönül sofrasında onlarla birlikte iftar yaptı. İftar sonrasında açıklamada bulunan Başkan Emrullah Ünal, " Bu yıl da Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaşarak karşıladık. Eski perşembe pazarı alanımızda kurduğumuz gönül soframızda hemşerilerimizle ilk orucumuzu açtık. Allah ibadetlerimizi kabul eylesin. Bu akşamki iftar yemeğimizi karşılayan Yıldırım ailesine teşekkür ediyor, Halil Yıldırım amcamıza Allah’tan rahmet diliyorum. " ifadelerini kullandı.
Bucak'ta Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
Burdur İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Ramazan ayına veda, Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İşte Ali Hayri Çelik'in mesajı....
Burdur'un Bucak ilçesinde Şehit Muhittin Talha Çalışkan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri iftar programında bir araya geldiler.
Kızılkaya Belediyesi, Ramazan ayının manevi atmosferini yaşatmak amacıyla kültür merkezinde bir iftar programı düzenledi. Bölge halkını bir araya getiren programda, ilahi dinletileri ve semazen gösterileri büyük beğeni topladı.
Bucak Belediyesi'nin Ramazan Etkinlikleri kapsamında 19 Mart Salı günü ise Fırat Türkmen ve Muhammet Ahmet Fescioğlu Bucak Cumhuriyet Meydanı'nda olacak. İlahi ve kahramanlık türküleri ile unutulmaz bir akşam sizleri bekliyor!
Burdur’nın Bucak ilçesinde AK Parti ilçe binasında bayramlaşma programı düzenlendi.
Burdur'un Bucak ilçesinde protokol üyeleri, Ramazan Bayramı nedeniyle görevli emniyet mensuplarını, depremzedeleri, vatandaşları ve çocukları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.