Burdur Belediyesinden personeline yüzde 60'lık zam

Burdur Belediyesi ve Belediye-İş Burdur Şubesi arasında imzalanan protokol ile çalışan personele zam yapıldı. Başkan Ali Orkun Ercengiz, 3 çekici tırın katkısıyla çöplerin enerjiye dönüştüğünü belirtirken, personelin maaşlarına yüzde 60'a yakın zam yapıldığını açıkladı. Detaylar haberimizde!

Burdur Belediyesinden personeline yüzde 60'lık zam

Burdur Belediyesi ve Belediye İş Burdur Şubesi arasında yapılan protokolle çalışan personele zam yapıldı.

Burdur Belediyesi Fen İşleri Hizmet Kampüsünde yapılan törene Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan yardımcıları Hülya Eraslan ve Mustafa Bozkurt, Belediye-İş Sendikası Burdur Şube Başkanı Ferit Çelikbaş, birim müdürleri ve personel katıldı.

Belediye-İş Burdur Şube Başkanı Ferit Çelikbaş “Belediye İş Sendikası Burdur Şube Başkanı Ferit Çelikbaş, “Emeğe, emekçiye kim saygı duyuyorsa biz onu baş tacı ederiz. Emekten yana olan herkese yakınız ve onun yanındayız. Bu bağlamda her zaman emekten yana olan emeğe saygı duyan Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’i Belediye İş Sendikası ailesi olarak 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan seçimlerde sonuna kadar desteklediğimizi ve yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum.” diye konuştu.” dedi.

“BİZİM EN BÜYÜK PROJEMİZ BİN KİŞİLİK AİLEMİZİN EVİNDE MUTLU OLMASI ÇOCUĞUNUN YATAĞA AÇ GİRMEMESİ”

 


Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Bu sözleşmede yıllık artışların da üzerinde tutabileceğimiz bir oranda anlaşmıştık. Ancak, 2023 yılındaki Türkiye'deki yüksek enflasyon nedeniyle maaşlarınızın kuşa döndüğünü ve bir yıl önce evinize götürdüğünüzün neredeyse 3'te 2'sini götürdüğünüzü, pazara giden eşinize, okula giden çocuğunuza yeteri kadar harçlık veremediğinizi üzülerek gözlemledik. Biz 37,57 üzerinden anlaşmamıza devam etmiş olsaydık ki yasal hakkımız buydu buna devam etsek kimsenin de bize bir şey söyleme hakkı yoktu. Ancak artan enflasyon nedeniyle bu maaşların size yetemeyeceğini hesap ettik ve her zaman söylediğim gibi bizim en büyük projemiz 800'e yakın personelimizin hatta tüm çalışanlarımızla beraber Bin kişilik ailemizin evinde mutlu olması çocuğunun yatağa aç girmemesinin en büyük proje olarak bizlerin projesi olduğunu söylemiştik” dedi.

MAAŞLARINIZA YANSIYACAK RAKAM YÜZDE 60'A YAKLAŞTI

 


Başkan Ercengiz “Bugün 2024'te olması gereken rakamın yani işçi maaşlarından ödeyeceğimiz rakam 302 Milyon 354 Bin Liralık bir rakamı sizlere maaş olarak ödeyecektik sözleşme gereği. Ancak bizim gönlümüz buna razı olmadı. Sendikamızla da görüşmelerimizi yaptık ve bugün değerli arkadaşlar sosyal haklarınızla beraber sizlerin maaşlarınıza yansıyacak rakam yüzde 60'a yaklaştı. Sizlere yaptığımız ek zamla birlikte kuruma maliyeti 340 Milyon 760 Lira oldu. Yani yaklaşık 30 Milyona yakın ek maliyeti biz yıllık olarak üstlendik. Daha Temmuz'da yapacağımız görüşmeler hariç. Bu durumda en düşük seviyeden maaş alan arkadaşımız evine 22 Bin 600 Lira maaş götürecek. Bu maaş da sizlerin ananızın ak sütü gibi helaldir. Güle Güle harcayın” dedi.Burdur Belediyesinden personeline yüzde 60'lık zam Burdur Belediyesinden personeline yüzde 60'lık zam Burdur Belediyesinden personeline yüzde 60'lık zam Burdur Belediyesinden personeline yüzde 60'lık zam

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Kızılkaya Haber - Kızılkaya Belediyesinden maaşlara büyük zam
Burdur

Burdur Kızılkaya Haber - Kızılkaya Belediyesinden maaşlara büyük zam

Kızılkaya Belediyesi, 2024 yılı için personel maaşlarına yüzde 50 zam yaparak emekçilerini mutlu etti. Detaylar haberimizde...

Emeklilerin Sesini Duyurma Zamanı Geldi!
Burdur

Emeklilerin Sesini Duyurma Zamanı Geldi!

Tüm Emekliler Derneği Burdur Şubesi Başkanı Mahmut Kalkan, hükümetin SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yönelik yaptığı düzenlemeleri eleştirerek, emeklilerin mağduriyetini dile getirdi. Kalkan, en düşük emekli aylığının 17.000 TL asgari ücret seviyesine getirilmesi talebinde bulundu.

Milyonların gözü zam haberinde!
Burdur

Milyonların gözü zam haberinde!

Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği zam süreci başladı. Asgari ücret zammı için maraton başlarken, memur ve emeklinin de gözü açıklanacak zam oranında. Bakın memurlar ne kadar zam talep ediyor...

Türkiye'de kıt kanaat geçinen milyonlarca emekliye müjde geldi.
Burdur

Türkiye'de kıt kanaat geçinen milyonlarca emekliye müjde geldi.

Emekli zammı ile birlikte ek ödemeler ve en düşük emekli aylık düzenlemesi ile alım gücü artacak.

Kocaaliler Belediyesi İşçileri İçin Yeni Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
Burdur

Kocaaliler Belediyesi İşçileri İçin Yeni Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Belediye-İş Sendikası Burdur Şube Başkanı Ferit Çelikbaş, Kocaaliler Belediyesi'nde çalışan işçilerin yeni toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonucunda yapılan anlaşmanın detaylarını açıkladı.

Asgari ücret tamam şimdi sıra memur maaşında
Burdur

Asgari ücret tamam şimdi sıra memur maaşında

Işıkhan, Temmuz ayında TBMM'de yapılacak olan düzenlemeyle en düşük memur maaşının 22 bin TL olacağını duyurdu.