Bucak

Bucak Belediyesinden eğitime rekor yatırım

Bucak Belediyesi, ilçe genelindeki okulların fiziki koşullarını iyileştirmek için kapsamlı bir yatırım programı başlattı. İşte detaylar...

Bucak Belediyesinden eğitime rekor yatırım

Bucak Belediyesi, ilçe genelindeki okulların fiziki koşullarını iyileştirmek için kapsamlı bir yatırım programı başlattı.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'dan Eğitime Büyük Destek

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, ilçe genelindeki okulların ihtiyaçlarına yönelik yaptığı yatırımları değerlendirdi. Ünal, "Kent genelindeki hemen hemen tüm okullarımıza parkeden, asfalta, kamelyadan banka, piknik masasından, tamiratlara, duvar örme, sıva, çit çekmeden temizliğe, ot biçmeden ağaç budamaya, spor tesislerinden peyzaj düzenlemesine, ses sisteminden çadır ve masa sandalyesine kadar Bucak'ta rekor yatırım yaptık, destek verdik" ifadelerini kullandı.

Ünal, Bucak Belediyesi olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, "Eğitim, toplumumuzun geleceği için en önemli yatırımdır. Bu nedenle, ilçemizdeki okulların ihtiyaçlarının giderilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda, okullarımızın bahçelerini parke, asfalt ve bordür taşı ile döşedik. Okullara kamelya, bank, piknik masası gibi donatılar kazandırdık. Okulların tadilat ve bakımlarını gerçekleştirdik. Okulların çevrelerinde temizlik ve ağaçlandırma çalışmaları yaptık. Spor tesislerini yeniledik ve peyzaj düzenlemeleri yaptık. Okulların ses sistemlerini yeniledik. Okulların ihtiyaçlarına yönelik çadır ve masa sandalye gibi malzemeler temin ettik" dedi.

Ünal, eğitim yatırımlarına devam edeceklerini belirterek, "Eğitimde kaliteyi artırmak için okullarımızın fiziki koşullarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu konuda, gerek kamu kurum ve kuruluşları, gerekse sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde hareket etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Bucak Belediyesinden eğitime rekor yatırımBucak Belediyesinden eğitime rekor yatırımBucak Belediyesinden eğitime rekor yatırımBucak Belediyesinden eğitime rekor yatırımBucak Belediyesinden eğitime rekor yatırımBucak Belediyesinden eğitime rekor yatırımBucak Belediyesinden eğitime rekor yatırımBucak Belediyesinden eğitime rekor yatırımBucak Belediyesinden eğitime rekor yatırım

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak'ın Kuyubaşı Köyü'ne Altyapı Desteği
Bucak

Bucak'ın Kuyubaşı Köyü'ne Altyapı Desteği

Burdur İl Özel İdaresi, köylerin altyapı ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Bucak'ta Fatih Parkı'na Yeni Oyun Grubu
Bucak

Bucak'ta Fatih Parkı'na Yeni Oyun Grubu

Bucak Belediyesi, ilçenin en büyük parklarından biri olan Fatih Parkı'na yeni bir oyun grubu kurdu. Yeni oyun grubu, çocukların daha güvenli ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmesini sağlayacak.

Bucak Onaç Mahallesinde hummalı çalışma
Burdur

Bucak Onaç Mahallesinde hummalı çalışma

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, DSİ'nin dere ıslah çalışmaları sonrası bozulan Onaç Mahallesi yollarının bu kış çamur olmaması için temizlik ve tesviye çalışması yapıldığını söyledi.

Bucak Yörükler Mahallesine Mahalle konağı yapılıyor
Burdur

Bucak Yörükler Mahallesine Mahalle konağı yapılıyor

Bucak Belediyesi tarafından Yörükler Mahallesine vatandaşların toplantı, taziye, asker uğurlama, eğitim, kurs ve kına gibi organizasyonlarını yapabilecekleri bir mahalle konağı inşa ediliyor.

Bucak'ta afet ve acil durum toplanma alanları belirlendi
Bucak

Bucak'ta afet ve acil durum toplanma alanları belirlendi

Bucak Belediyesi ve AFAD ortaklığında yürütülen çalışmalar neticesinde ilçede toplam 34 noktada güvenli toplanma alanları belirlendi.

Bucak'ta Özel Halk Minibüs ücretlerine zam geldi, İşte yeni fiyatlar..
Burdur

Bucak'ta Özel Halk Minibüs ücretlerine zam geldi, İşte yeni fiyatlar..

Burdur'un Bucak ilçesinde Özel Halk Minibüslerinde, ücretlerde yeni tarifeye geçildi.