Yusuf Erdoğdu: Sokak Hayvanlarının Rehabilitasyonunda Yetersizlik Var

Yusuf Erdoğdu sözü verdi! Sokak hayvanları sorunu çözülecek - MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Yusuf Erdoğdu, Bucak'ta 5000 civarında sokak hayvanı olduğunu ve refahları için önemli adımlar atacaklarını açıkladı.

MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Yusuf Erdoğdu, sokak hayvanlarının refahı için önemli bir adım atacaklarını açıkladı.

"Bucak'ta 5000 civarında sokak hayvanı var"

Sokak hayvanlarının rehabilitasyon ile ilgili çalışmalar yetersiz durumda olduğunu belirten Bucak Belediye Başkan Adayı Yusuf Erdoğdu, Bucak genelinde toplamda 4000 ile 5000 arasında başıboş sokak hayvanı bulunduğunu söyledi.

Kontrolsüz çoğalmalarının önüne geçilecek

Sokak hayvanlarının refahı için yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Başkan Adayı Yusuf Erdoğdu, " İlçemizde faaliyet gösteren serbest veteriner hekim klinikleriyle de işbirliği yaparak hızlı bir şekilde tedaviye ihtiyacı olan sokak hayvanlarımızın tedavisini, aşılamalarını ve kısırlaştırmalarını yaparak kontrolsüz çoğalmalarının önüne geçeceğiz. " dedi.

Barınak sayısı ve kapasiteleri arttırılacak

Hayvanlarımız içinde yaşanılabilir ortamlar oluşturacağının altını çizen Yusuf Erdoğdu, " Bir hayırseverimiz tarafından yaptırılan barınak mevcut sokak hayvanlarının sayısı düşünüldüğünde yetersiz gelmektedir. Barınaklarımızın sayısı ve kapasitesini arttırarak bu konuda örnek bir ilçe olacağız. " ifadelerini kullandı.

yusuf erdoğdusokak hayvanlarısorunTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.