Burdur Bucak Haber - Bucak Ziraat Odası'nda TARSİM Bitkisel Ürün Sigortaları Tekamül Eğitimi!

Bucak Ziraat Odası, 14 Mart Perşembe günü Antalya Bölge Müdürlüğü personelleri ile birlikte "Bitkisel Ürün Sigortaları Tekamül Eğitimi" düzenliyor.

TARSİM (Tarım Sigortaları Havuzu) devlet destekli tarım sigortasıdır. Çiftçilerin ürünlerini oluşturabilecek hasarlara karşı güvence altına alınmasını amaçlar. Devlet Destekli Tarım Sigortaları branşları Bitkisel Ürün Sigortaları, Sera Sigortası, İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası, Ağaç ve Fidan Sigortası, Büyükbaş Hayvan Hayat Sigortası, Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortası, Kümes Hayvanları Hayat Sigortası, Su Ürünleri Hayat Sigortası, Arıcılık (Arılı Kovan) Sigortalarıdır.

Bucak Ziraat Odası olarak üreticilerimizin TARSİM konularında bilgilendirmek ve 2024 yılında yapılan değişikliklerin, yeni uygulamaların tanıtılması ve Hayvancılık desteklemelerinde zorunlu hale getirilen TARSİM Hayvan Hayat Sigortasının Antalya Bölge Müdürlüğü personelleri tarafından çiftçilerimize katkıda bulunması amacıyla düzenlenecek olan Bitkisel Ürün Sigortaları Tekamül Eğitimleri, 14 Mart Perşembe günü (yarın) Saat 11.00 'da Bucak Ziraat Odası'nda gerçekleşecektir. Eğitim programı kapsamında, hasar tespit, risk inceleme işlemleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar ile birlikte, Devlet Destekli Bitkisel Ürün Sigortalarında ve Hayvan Hayat Sigortasında 2023 yılı değerlendirmesi ve 2024 yılı yenilikleri ilçemiz çiftçilerimize aktarılacaktır. 

Bucak Ziraat OdasıTARSİMsigortatekamüleğitimTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.