Bucak

Burdur Bucak Haber - Bucak Ziraat Odası'nda TARSİM Bitkisel Ürün Sigortaları Tekamül Eğitimi!

Bucak Ziraat Odası, 14 Mart Perşembe günü Antalya Bölge Müdürlüğü personelleri ile birlikte "Bitkisel Ürün Sigortaları Tekamül Eğitimi" düzenliyor.

Burdur Bucak Haber -  Bucak Ziraat Odası'nda TARSİM Bitkisel Ürün Sigortaları Tekamül Eğitimi!

TARSİM (Tarım Sigortaları Havuzu) devlet destekli tarım sigortasıdır. Çiftçilerin ürünlerini oluşturabilecek hasarlara karşı güvence altına alınmasını amaçlar. Devlet Destekli Tarım Sigortaları branşları Bitkisel Ürün Sigortaları, Sera Sigortası, İlçe Bazlı Kuraklık Verim Sigortası, Ağaç ve Fidan Sigortası, Büyükbaş Hayvan Hayat Sigortası, Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortası, Kümes Hayvanları Hayat Sigortası, Su Ürünleri Hayat Sigortası, Arıcılık (Arılı Kovan) Sigortalarıdır.

Bucak Ziraat Odası olarak üreticilerimizin TARSİM konularında bilgilendirmek ve 2024 yılında yapılan değişikliklerin, yeni uygulamaların tanıtılması ve Hayvancılık desteklemelerinde zorunlu hale getirilen TARSİM Hayvan Hayat Sigortasının Antalya Bölge Müdürlüğü personelleri tarafından çiftçilerimize katkıda bulunması amacıyla düzenlenecek olan Bitkisel Ürün Sigortaları Tekamül Eğitimleri, 14 Mart Perşembe günü (yarın) Saat 11.00 'da Bucak Ziraat Odası'nda gerçekleşecektir. Eğitim programı kapsamında, hasar tespit, risk inceleme işlemleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar ile birlikte, Devlet Destekli Bitkisel Ürün Sigortalarında ve Hayvan Hayat Sigortasında 2023 yılı değerlendirmesi ve 2024 yılı yenilikleri ilçemiz çiftçilerimize aktarılacaktır. Burdur Bucak Haber -  Bucak Ziraat Odası'nda TARSİM Bitkisel Ürün Sigortaları Tekamül Eğitimi!

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Bucak  Haber - Başkan Bilal Özel'e Başkan Büyükçetin'den ziyaret
Bucak

Burdur Bucak Haber - Başkan Bilal Özel'e Başkan Büyükçetin'den ziyaret

Antalya ili Korkuteli ilçesi Ziraat Odası Başkanı Musa Fikri BÜYÜKÇETİN Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal ÖZEL'İ makamında ziyaret etti.

Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, çiftçileri sahte gübre ve sahte tarım ilacı konusunda uyardı.
Burdur

Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, çiftçileri sahte gübre ve sahte tarım ilacı konusunda uyardı.

Tarım sektöründe yaşanan fiyat dalgalanmalarını fırsat bilen kötü niyetli kişilerin, şimdi de çiftçileri hedef alarak piyasaya sahte gübre ve tarım ilaçları sürdüklerini açıklayan Başkan Özel, çiftçilerin çok dikkatli olmasını isted

ÇKS'ye kayıtlı emekli çiftçiler ikramiyeden mahrum mu?
Burdur

ÇKS'ye kayıtlı emekli çiftçiler ikramiyeden mahrum mu?

7464 sayılı kanunla çalışmayan emeklilere verilecek olan 5 bin liralık ikramiyenin, ÇKS'ye kayıtlı emekli çiftçileri kapsamamasının mağduriyet yaratacağı belirtiliyor.

Taceddin Akbaş, Bucak Ziraat Odası'nın Ankara ziyaretine dikkat çekti
Burdur

Taceddin Akbaş, Bucak Ziraat Odası'nın Ankara ziyaretine dikkat çekti

Taceddin Akbaş, Bucak Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Özel ve beraberindeki heyetin, Ankara'da bir dizi ziyaretini köşe yazısında değerlendirdi.

Bucak Ziraat Odası yönetimi TBMM' de
Burdur

Bucak Ziraat Odası yönetimi TBMM' de

Bucak Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Özel, Başkan Yardımcısı Ahmet Özcan, Meclis Başkanı Mustafa İleri, Meclis Üyeleri Murat Sarı, Süleyman Ay, Mehmet Besler, Ahmet Ali Çetiner, Mustafa Güneş, Rıza Çavuş, Himmet Ertekin, Mehmet Turan, İsmail Kayabaş, Mehmet Özkan ve Genel Sekreter Mustafa Mutlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Bilal Özel ve meclisi Ankara'da
Burdur

Başkan Bilal Özel ve meclisi Ankara'da

Bucak Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bilal ÖZEL, Başkan Yardımcısı Ahmet ÖZCAN, Meclis Başkanı Mustafa İLERİ, Meclis Üyeleri Murat SARI, Süleyman AY, Mehmet BESLER, Ahmet Ali ÇETİNER, Mustafa GÜNEŞ, Rıza ÇAVUŞ, Himmet ERTEKİN, Mehmet TURAN, İsmail KAYABAŞ, Mehmet ÖZKAN ve Genel Sekreter Mustafa MUTLU Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi.