EMNİYET EKİPLERİNDEN KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇ OPERASYONLARI: 2 ŞAHIS TUTUKLANDI
Kolluk birimlerimiz tarafından kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele kapsamında yapılan çalışmalar kararlılıkla devam etmektedir.
Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Çavdır İlçesinde 23.03.2024 günü meydana gelen Parada Sahtecilik olayında; (R.S) ve (S.S) isimli müşteki şahısların Çavdır hayvan pazarında (4) adet büyükbaş hayvanı daha önceden tanımadıkları şahıslara 230.000 Türk Lirasına sattıkları, daha sonra yaptıkları kontrollerde ellerinde bulunan paranın sahte olduklarını anlamışlardır. KOM Şube Müdürlüğümüz görevlilerince yapılan fiziki ve teknik çalışmalarla şahısların izi sürülmüş ve şüpheli şahısların Konya İli Ilgın İlçesinden üzerinde başka bir araca ait plakayı takarak ilçemize giren ve hayvanları götüren şahısların (Ü.G) ve (E.B) isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir. Şüpheli şahıslar Konya Ilgın ilçesinde yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alınmış, (Ü.G) isimli şahsın ahırında yapılan aramada şikayetçi şahıslara ait (4) adet büyükbaş hayvan ele geçirilerek mağdur şahıslara teslim edilmiş ve şüpheli şahıslar ilimize getirilmişlerdir. Adı geçen şahısların aynı yöntemle Yozgat ilinde de 469.600 Türk Lirası sahte parayla hayvan alımı yaptıkları tespit edilmiş, toplamda 699.600 Türk Lirası sahte parayı piyasaya süren (Ü.G) ve (E.B) isimli şahıslar Parada Sahtecilik ve Nitelikli Dolandırıcılık suçları kapsamında adli mercilerce TUTUKLANMIŞLARDIR.
Burdur'da sahte parayla hayvan dolandırıcılığı yapan 2 kişi yakalandı. Şüpheliler, Çavdır ve Yozgat'ta toplamda 699.600 TL sahte parayla hayvan aldılar. Yapılan operasyonda şüpheliler tutuklandı.
Burdur İli Bucak ilçesinde jandarma timleri tarafından yapılan sahte para operasyonunda 2 kişi tutuklandı.
Güvenlik güçlerimiz tarafından kaçakçılıkla mücadele ve kaçakçılık yapan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar kararlılıkla devam etmektedir.
İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Burdur'un Gölhisar İlçesi Uylupınar Köyü’nde H.Y. ve O.K. isimli şahısların piyasaya sahte para sürecekleri bilgisi alması üzerine harekete geçti.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından da şap hastalığı görüldüğünün açıklanmasının ardından Burdur'un Çavdır ilçesinde hayvan pazarı kapatıldı.