Burdur'da Sahte Parayla Hayvan Dolandırıcılığı! 699.600 TL Sahte Para Ele Geçirildi

Burdur'da sahte parayla hayvan dolandırıcılığı yapan 2 kişi yakalandı. Şüpheliler, Çavdır ve Yozgat'ta toplamda 699.600 TL sahte parayla hayvan aldılar. Yapılan operasyonda şüpheliler tutuklandı.

Burdur'da Sahte Parayla Hayvan Dolandırıcılığı! 699.600 TL Sahte Para Ele Geçirildi

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Çavdır ilçesinde sahte parayla hayvan dolandırıcılığı yapan 2 kişiyi yakaladı. Şüpheliler, toplamda 699.600 Türk Lirası sahte parayı piyasaya sürmekten tutuklandı.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Çavdır İlçesinde 23.03.2024 günü meydana gelen Parada Sahtecilik olayında; (R.S) ve (S.S) isimli müşteki şahısların Çavdır hayvan pazarında (4) adet büyükbaş hayvanı daha önceden tanımadıkları şahıslara 230.000 Türk Lirasına sattıkları, daha sonra yaptıkları kontrollerde ellerinde bulunan paranın sahte olduklarını anlamışlardır.

KOM Şube Müdürlüğümüz görevlilerince yapılan fiziki ve teknik çalışmalarla şahısların izi sürülmüş ve şüpheli şahısların Konya İli Ilgın İlçesinden üzerinde başka bir araca ait plakayı takarak ilçemize giren ve hayvanları götüren şahısların (Ü.G) ve (E.B) isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir. Şüpheli şahıslar Konya Ilgın ilçesinde yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alınmış, (Ü.G) isimli şahsın ahırında yapılan aramada şikayetçi şahıslara ait (4) adet büyükbaş hayvan ele geçirilerek mağdur şahıslara teslim edilmiş ve şüpheli şahıslar ilimize getirilmişlerdir.

Adı geçen şahısların aynı yöntemle Yozgat ilinde de 469.600 Türk Lirası sahte parayla hayvan alımı yaptıkları tespit edilmiş, toplamda 699.600 Türk Lirası sahte parayı piyasaya süren (Ü.G) ve (E.B) isimli şahıslar Parada Sahtecilik ve Nitelikli Dolandırıcılık suçları kapsamında adli mercilerce TUTUKLANMIŞLARDIR.Burdur'da Sahte Parayla Hayvan Dolandırıcılığı! 699.600 TL Sahte Para Ele GeçirildiBurdur'da Sahte Parayla Hayvan Dolandırıcılığı! 699.600 TL Sahte Para Ele GeçirildiBurdur'da Sahte Parayla Hayvan Dolandırıcılığı! 699.600 TL Sahte Para Ele Geçirildi

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Sahte Para ile Hayvan Alan dolandırıcılar tutuklandı
Çavdır

Sahte Para ile Hayvan Alan dolandırıcılar tutuklandı

Burdur ili Çavdır ilçesinde hayvan pazarında aldıkları 4 adet hayvan karşılığı verdikleri para sahte çıktı

Burdur Haber - Burdur 'da hayvanlara karşı vahşet! 142 bin TL para cezası
Burdur

Burdur Haber - Burdur 'da hayvanlara karşı vahşet! 142 bin TL para cezası

Burdur'da jandarma ekipleri, köpek dövüşü yaptıranlara yönelik operasyon düzenledi. 22 kişi suçüstü yakalandı ve toplam 142 bin TL para cezası uygulandı. Dövüştürülen 11 köpek ise hayvan barınağına teslim edildi.

Burdur Haber - Alkollü ve sürücü kaza yaptı!
Burdur

Burdur Haber - Alkollü ve sürücü kaza yaptı!

Burdur'da ehliyetsiz ve alkollü olarak seyir halinde olan sürücü direksiyon hakimiyetini kaybederek refüje çarptı. Kazada sürücü yaralanırken, ehliyetsiz ve alkollü olduğu tespit edilen sürücüye 21 bin 52 TL para cezası uygulandı.

Burdur Rüzgarında Şampiyonluk Rüzgarı Esti!
Burdur

Burdur Rüzgarında Şampiyonluk Rüzgarı Esti!

Türkiye Yamaç Paraşütü Burdur Hedef Şampiyonası 1. Etap yarışmalarında 70'e yakın sporcu, Yamaç Paraşütü Burdur Spor Kulübü öncülüğünde şampiyonluk için yarıştı.

Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması Türkiye Şampiyonası Burdur etabı 11-13 Ağustos’ta  yapılacak
Burdur

Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması Türkiye Şampiyonası Burdur etabı 11-13 Ağustos’ta yapılacak

Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması Türkiye Şampiyonası Burdur etabının 11-13 Ağustos’ta Burdur Halk Plajında düzenleneceğini belirten Fatih Kılıçarslan Vatandaşları Davet etti

Bucak'ta sahte para operasyonunda 2 kişi tutuklandı
Bucak

Bucak'ta sahte para operasyonunda 2 kişi tutuklandı

Burdur İli Bucak ilçesinde jandarma timleri tarafından yapılan sahte para operasyonunda 2 kişi tutuklandı.