Yükseköğretimde akreditasyonun giderek artması ile birlikte Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi de akreditasyon çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Bu kapsamda akredite olan programlara yenileri eklendi. Eğitim Fakültesi lisans programlarından Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Okul Öncesi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği daha önce akredite olmuştu. Bu programların dışında Yüksek Öğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından Müzik Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği programları da akredite programına katıldı.
Böylece MAKÜ Eğitim Fakültesi’nde akredite program sayısı 9’a ulaşmış oldu.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi, Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi işbirliğiyle düzenlenen 'Şiddete Karşı Dur Etkinlikleri', Avşarhan'da gerçekleşti.
Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR ve Şube Müdürü Remzi DEMİRDAĞ Müfredat Revizyonları ve yeni model soru hazırlama teknikleri eğitimi konusunda, MAKÜ Eğitim Fakultesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Perihan ÜNÜVAR'ı makamında ziyaret ettiler.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Çavdır Meslek Yüksekokulu, yalnız yaşayan yaşlılara yönelik psikososyal destek ve bakım hizmeti sunan örnek bir uygulamaya başladı.
Burdur Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yürütülecek BESTE projesi ile Burdur'da eğitimde kalite ve nitelik artırılacak.
Burdur'da pelet üretimi yapan tek firma Özçelik orman ürünleri Yaşam Pelet, sizlere zehirlenme riski olmadan daha uygun ısınma seçeneği olan peleti sunuyor.
MAKÜ Kalite Koordinatörlüğü, eğitim öğretim süreçlerinde iyileştirme sağlamak amacıyla eğitim programı düzenledi. Programda, program tasarımı, ölçme değerlendirme ve izleme gibi konular ele alındı.