Burdur'un Bucak ilçesi'ne bağlı Kocaaliler Beldesinde merakla beklenen AK Parti Belediye Başkan adayı belli oldu. İlyas Delen, 31 Mart Yerel Seçimleri için AK Parti Kocaaliler Belediye Başkan adayı oldu.
Uzun zamandır herkes tarafından merak edilen soru bugün yapılan açıklamayla cevaplanmış oldu. İlyas Delen, yeni dönemde AK Parti'nin adayı olarak duyuruldu.
İlyas Delen, Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesinde doğdu. İlk, orta eğitimini Kocaaliler'de tamamlayan İlyas Delen, lise eğitimini Bucak Şehit Ayfer Gök Lisesinde tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık önlisans programından mezun olan İlyas Delen, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitimini tamamladı.
Siyasi hayatına 2018 yılında AK Parti Bucak yönetim kurulu üyeliği ile başlayan İlyas Delen, 2018-2023 yılları arasında AK Parti Bucak İlçe Başkanlığında değişik kademelerinde görev aldı. İlyas Delen, 31 Mart 2024 mahalli idareler seçiminde AK Parti Kocaaliler Belediye Başkan Adayı oldu.
2012 yılından bu yana Sigortacılık mesleğine devam eden Delen, evli ve 1 çocuk babasıdır.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler beldesine Ziraat Bankası ATM'si kazandırıldı. Vatandaşlar artık bankacılık işlemlerini ilçeye gitmeden kolaylıkla yapabilecek.
Kocaaliler Beldesi Belediye Başkanı İlyas Delen ve eşi, oğullarının dünyaya gelişinin mutluluğunu yaşıyor.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesinde seçimi kazanarak Melli'nin en genç belediye başkanı seçilen İlyas Delen, mazbatasını aldı.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesinde seçim tamamlandı. Sandıklardaki oyların sayımıyla yeni belediye başkanı İlyas Delen oldu.
AK Parti Burdur Milletvekilleri Mustafa Oğuz ve Adem Korkmaz, Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesi'nde hizmete giren 112 Acil Yardım İstasyonu'nda açıklamada bulundular.
Kocaaliler Beldesi AK Parti Belediye Başkan Adayı İlyas Delen ve Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u ziyaret ederek beldenin kalkınmasına yönelik projeleri görüştüler.