Tefenni

Burdur Tefenni Haber - Tefenni ve Kemer'de hayvancılık işletmeleri ziyaret edildi

Burdur Valisi Türker Öksüz, Tefenni ve Kemer ilçelerinde hayvancılık işletmelerine ziyaret gerçekleştirdi. İşletmelerin üretim kapasiteleri, yatırımları ve sorunları hakkında bilgi alan Vali Öksüz, Burdur'un hayvancılık potansiyelinin geliştirilmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Burdur Tefenni Haber - Tefenni ve Kemer'de hayvancılık işletmeleri ziyaret edildi

VALİ ÖKSÜZ, TEFENNİ VE KEMER'DE HAYVANCILIK İŞLETMELERİNİ ZİYARET ETTİ ZİYARETLERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR


Burdur Valisi Türker Öksüz, Tefenni Hasanpaşa ve Kemer İlçe merkezinde hayvancılık işletmelerine ziyarette bulundu.

Burdur'un öne çıkan sektörlerini gerçekleştirdiği ziyaretlerle daha yakından tanımaya devam eden Vali Öksüz, tarım ve hayvancılık şehri olarak anılan İlimizin bu alanda öne çıkan örnek tesislerini, potansiyelini yerinde inceledi.

İlk olarak Tefenni İlçesi Hasanpaşa Köyünde Dağdevirenler Büyükbaş Hayvancılık İşletmesini ziyaret eden Vali Öksüz, Burdur'da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu destekleriyle kurulan ilk işletmeler arasında yer alan aile işletmesinde incelemede bulundu.

Yetkililerden hayvan varlığı, günlük süt üretimi ve besicilik faaliyetleriyle ilgili bilgi alan Vali Öksüz, 120 adet sağmal inekle günlük 2,7 ton süt üretimi gerçekleştiren, toplamda 370 adet büyükbaş hayvan varlığı ile örnek bir aile işletmeciliği gösteren Dağdevirenler firması yetkililerini kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretlerine Kemer İlçesi ile devam eden Vali Öksüz, Doğanbey Koyun Çiftliğinde incelemede bulundu.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu destekleriyle kurulan, 700 küçükbaş karacebey merinos ırkı hayvan varlığına sahip işletmeyi gezen Vali Öksüz, kapalı sistem olarak faaliyet gösteren işletme ve çalışmaları hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı.

Vali Öksüz son olarak Kemer İlçesinde Merkez Sulama Kooperatifi Toplu Süt Sağım Tesisini ziyaret ederek incelemede bulundu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından % 50 hibe destek sağlanarak İlçeye kazandırılan, günlük 4 ton süt sağımının gerçekleşen tesiste, 2 adet 6 tonluk tank yer alıyor.

Bu örnek proje dolayısıyla Kooperatif Başkanı Osman Bütüner ve yönetimini kutlayan Vali Öksüz, incelemeleri sırasında tesis hakkında bilgi aldı.

Vali Öksüz'e ziyaretleri sırasında Tefenni Kaymakamı Ömer Faruk Ateş, Kemer Kaymakamı Ali Emre Tekin, İl Jandarma Komutanı J.Alb Mustafa Güder, Tarım ve Orman İl Müdürü Eyüp Adıgüzel, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Koordinatörü Mesut Yıldıran eşlik etti.

Burdur Tefenni Haber - Tefenni ve Kemer'de hayvancılık işletmeleri ziyaret edildiBurdur Tefenni Haber - Tefenni ve Kemer'de hayvancılık işletmeleri ziyaret edildiBurdur Tefenni Haber - Tefenni ve Kemer'de hayvancılık işletmeleri ziyaret edildiBurdur Tefenni Haber - Tefenni ve Kemer'de hayvancılık işletmeleri ziyaret edildi

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Gölhisar Haber - Vali Türker Öksüz bakın nerelerde incelemede bulundu?
Gölhisar

Burdur Gölhisar Haber - Vali Türker Öksüz bakın nerelerde incelemede bulundu?

Burdur Valisi Türker Öksüz, Gölhisar'da Orallar Gruba ait tıbbi ve aromatik bitki işleme tesisi, Medusa ve Emtar seraları ile Kayalar Group'un ithal hayvancılık çiftliğini ziyaret etti.

Burdur Haber - Vali Öksüz başkanlığında toplandılar
Burdur

Burdur Haber - Vali Öksüz başkanlığında toplandılar

Burdur Valisi Türker Öksüz, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Üretim Planlama Modeli Projesi" hakkında kapsamlı bir bilgilendirme toplantısına başkanlık etti. Detaylar haberimizde...

Burdur Karamanlı' da hayvancılık  sektörü destekleniyor
Karamanlı

Burdur Karamanlı' da hayvancılık sektörü destekleniyor

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, hayvancılık alanındaki projelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Elektrik trafosu kurulumu ve altyapı ihalesi gibi adımlarla hayvancılık sektörü destekleniyor.

Burdur tarım ve hayvancılığı için ortak akıl
Burdur

Burdur tarım ve hayvancılığı için ortak akıl

Burdur'da tarım ve hayvancılık alanındaki sorunları tespit etmek ve çözüm önerileri geliştirmek için bir araya gelen ilgili kurum ve kuruluşlar, ortak akılla çalışacak.

Burdur'da tarım ve hayvancılık çalıştayı
Burdur

Burdur'da tarım ve hayvancılık çalıştayı

Burdur Valiliği, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Burdur Mehmet Ersoy Üniversitesi tarafından düzenlenen tarım ve hayvancılık çalıştayında ilin sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Burdur Valisi Öksüz'den tarım ve hayvancılık sektörüne ziyaret
Burdur

Burdur Valisi Öksüz'den tarım ve hayvancılık sektörüne ziyaret

Burdur Valisi Türker Öksüz, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Ziraat Odası'nı ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık sektörünün mevcut durumu hakkında bilgi aldı.