Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, hayvancılık alanında uluslararası iş birliğini güçlendirmeyi hedefleyen önemli bir adım attı. Üniversite, "Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması" programı çerçevesinde, hayvancılık alanında uluslararası iş birliğini artırmak amacıyla yeni bir proje çağrısında bulundu.
20 Şubat 2024 tarihli ve 2024/650 sayılı karar ile duyurulan "Hayvancılık Alanında Uluslararası İş Birliği Projesi" çağrısı, üniversitenin bu alandaki uluslararası iş birliklerini genişletme vizyonunu yansıtıyor. Çağrı, üniversitenin Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyonu Uygulama Yönergesi'nin 9/1-g maddesi kapsamında yapıldı. Bu bağlamda, hazırlanacak olan projelerin ön değerlendirme sürecinden geçirilerek desteklenmesi planlanıyor.
Projeler, Hayvancılıkta İhtisaslaşma Koordinatörlüğü'ne sunulmak üzere "Ön Değerlendirme Başvuru Formu"na uygun olarak hazırlanacak. Ön değerlendirme sonucunda desteklenmesine karar verilen projeler, BAP'ın Uluslararası İş Birliği Projesi (UİP) Başvuru Koşulları'na göre sisteme kaydedilecek. Başvuru takvimi ve detayları, üniversite bünyesindeki tüm akademik personellere duyuruldu.
Bu çağrı, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin uluslararası alanda iş birliklerini ve hayvancılık sektöründe bilimsel çalışmaları teşvik etme misyonunu gerçekleştirecek.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde düzenlenen XI. Muhasebe Düşünce Kampı'nda, alanında uzman akademisyenler muhasebe biliminin güncel konularını ve geleceğini tartışıyor.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde yürütülen "Türk Müziğinin Süt İneklerinin Hormon ve Süt Verimi Üzerindeki Etkisinin İncelenmesi" projesinde ineklere Türk müziği dinletilerek süt veriminin arttığı gözlemlendi.
Burdur 9. Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuar kapsamında büyük ve küçükbaş hayvanlar için çiftlik ekipmanları, genetik alanındaki son yenilikler ve yem sektöründeki gelişmeler görücüye çıktı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Futbol Takımının da yer aldığı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Salon Futbolu Bölgesel Lig Müsabakaları fikstürü gerçekleştirilen kura çekimiyle belirlendi.