Burdur Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda yerel turizmi kalkındırmak amacıyla planlanan sıcak hava balonu deneme uçuşları başarıyla tamamlandı.
Uçuşlar Burdur Gazi Atatürk Stadyumu'nda gerçekleşti. Etkinliğe Burdur Valisi Türker Öksüz, Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Jandarma Alay Komutanı Mustafa Güder, İl Kültür Turizm Müdürü İbrahim Emre Gürsoy, Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, Gençlik Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, İşkur İl Müdürü Yunus Emre Akalın ve çok sayıda Burdurlu katıldı.
3 adet sıcak hava balonu dörder kişilik gruplar halinde 15 metre yüksekliğe kadar çıkış yaptı. Bu deneyimi yaşamak isteyen Burdurlu vatandaşlar sırayla balona binme şansı yakaladı.
Etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Uçan balonlar ve halkın heyecanı Burdur'da güzel bir atmosfer yarattı.
Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen sıcak hava balonu gösteri uçuşuna katıldı.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, ilçeye yeni bir beton santrali kurulacağını müjdeledi. Ünal, Santralin kurulumuna başlandığını ve Bucak'ın kalkınmasına önemli bir katkı sağlayacağını belirtti.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesi'nin Belediye Başkanı Selahatdin Gökçe, Kocaaliler Ortaokulu'nda karne sevinci yaşayan öğrencilere sürpriz bir hediye verdi. Başkan Gökçe, öğrencilere SINAVKART dağıtarak eğitim hayatlarında destek olmayı amaçlıyor.
Burdur'un Bucak ilçesinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören 12.500 öğrenci, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlayarak karnelerini aldı. İşte törenden fotoğraflar ve detaylar...
AK Parti Burdur Milletvekilleri, Alpaslan Ali Can Bilsem'in yıl sonu etkinliğine katılarak başarılı öğrencilere ödüllerini takdim etti.
Tüm Türkiye'de olduğu gibi Burdur'da da eğitim öğretim döneminin sona ereceği Cuma günü, toplam 226 okulda 43 bin 863 öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline girecek.