Burdur Haber - Vali Öksüz "Amacımız Burdur'un tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinin tanımak

Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen sıcak hava balonu gösteri uçuşuna katıldı.

Burdur Haber - Vali Öksüz "Amacımız Burdur'un tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinin tanımak

Uçuşların amacının Burdur'un tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini tanıtmak olduğunu belirten Vali Öksüz, Salda Gölü'nde de uçuşlar düzenlemeyi planladıklarını söyledi.

VALİ ÖKSÜZ, SICAK HAVA BALONU GÖSTERİ UÇUŞUNA KATILDI AMACIMIZ BURDUR'UN TARİHİ, TURİSTİK VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ TANITMAK


Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen sıcak hava balonu gösteri uçuşuna katıldı.

Burdur'un tanıtımına büyük önem veren, bu kapsamda kurumlar tarafından çalışmalar yapılması talimatı vererek, bu konuda yürütülen çalışmaları yakından takip eden Vali Öksüz, bu kapsamda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından sıcak hava balonu turizmine yönelik İlimizde düzenlenen gösteri uçuşuna katıldı.

Halka açık olarak Gazi Atatürk Stadyumunda düzenlenen gösteri uçuşları görsel şölen oluştururken, yoğun ilgi de gördü.

Vali Öksüz, stadyumda düzenlenen programda bir süre gösteri uçuşlarını izledi, vatandaşların görüş ve önerilerini dinledi.

Alandan ayrılmadan basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Öksüz;
"Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerle dolu, adeta açık hava müzesini andıran Burdur'un, bu güzelliklerinin en iyi şekilde tanıtılması gerektiğini aktararak, bu doğrultuda çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Vali Öksüz yaptığı açıklamada; "Bugün il stadyumumuzda sizlerle beraber güzel bir etkinlik için bir aradayız. Bugün sıcak hava balonunun ilk denemesini yapıyoruz. Amacımız turizm yönünden, kültürel değerler yönünden çok zengin olan ve her fırsatta açık hava müzesi niteliği taşıdığını ifade ettiğimiz İlimiz tanıtımak, bu güzellikleri ülkemizde ki, dünyada ki herkesin görmesine, tanımasına katkıda bulunmaktır.

İleriki günlerde inşallah Salda Gölü başta olmak üzere, diğer doğal güzelliklerimizin olduğu alanlarda da sıcak hava balonunu faaliyete geçirerek buralarda etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz ve bu sayede turizmden aldığımız katma değeri arttıracağız.

Ülkemizin her köşesindeki insanına Burdur'un tarihi güzelliklerini doğal güzelliklerini görme imkanına sahip olacaklar ve havadan onlar keşfedecekler inşallah bizde buna katkıda bulunmak istiyoruz. Umuyorum ki bunu en kısa sürede gerçekleştirebiliriz. Emeği geçenlere İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz vasıtası ile uzun süredir bu rotalar konusunda çalışıyorduk ve sona geldik. İnşallah kısa bir süre sonra da tam anlamıyla başlatmayı planlıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün burada vatandaşlarımız akşam saat 21.00 da kadar sıcak hava balonunu deneyimleyebilirler. Onlara da iyi eğlenceler diliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi.Burdur Haber - Vali Öksüz "Amacımız Burdur'un tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinin tanımakBurdur Haber - Vali Öksüz "Amacımız Burdur'un tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinin tanımakBurdur Haber - Vali Öksüz "Amacımız Burdur'un tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinin tanımak

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Haber - Sagalassos Sky Ultra ile Tarih ve Spor Buluşuyor!
Burdur

Burdur Haber - Sagalassos Sky Ultra ile Tarih ve Spor Buluşuyor!

Burdur Valisi Türker Öksüz, 6-11 Kasım 2024 tarihleri arasında Burdur'da düzenlenecek Uluslararası "Sagalassos Sky Ultra" koşu organizasyonunun hazırlık toplantısını gerçekleştirdi. Hedeflerinin Burdur'un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini her alanda tanıtarak turizm pastasından hak ettiği payı alması olduğunu vurguladı.

Burdur Bucak Haber - Kızılkaya'da MHP Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı
Bucak

Burdur Bucak Haber - Kızılkaya'da MHP Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

MHP Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, 31 Mart yerel seçimleri için Seçim Koordinasyon Merkezi'ni açtı. MHP ve diğer siyasi partilerin temsilcilerinin katıldığı törende Güngör, Kızılkaya'da gerçekleştirdiği projeleri ve gelecek çalışma planlarını anlattı. Detaylar için canlı yayınımıza göz atın!

Burdur Bucak Haber - Bucak'ta Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencileri Fidan Dikip Çevreyi Temizledi
Bucak

Burdur Bucak Haber - Bucak'ta Halkla İlişkiler ve Tanıtım Öğrencileri Fidan Dikip Çevreyi Temizledi

Bucak İşletme Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, Bucak Millet Ormanı'nda çevre temizliği ve fidan dikimi etkinliği düzenledi. Etkinlikte, ormanların önemine vurgu yapıldı ve çevre bilinci aşılandı.

Burdur Bucak Haber - Bucak'ta İYİ partiden coşkulu tanıtım toplantısı
Bucak

Burdur Bucak Haber - Bucak'ta İYİ partiden coşkulu tanıtım toplantısı

İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, coşkulu bir katılımla gerçekleşen aday tanıtım toplantısında, Bucak'ı daha yaşanabilir, daha güçlü ve daha adil bir ilçe yapmak için projelerini anlattı.

Burdur Haber - Burdur Antalya'dan gelen 45 turist rehberini ağırladı
Burdur

Burdur Haber - Burdur Antalya'dan gelen 45 turist rehberini ağırladı

Burdur, Antalya'dan gelen 45 turist rehberini ağırlayarak tanıtım atağına devam ediyor. İki gün süren gezi programında rehberler, Burdur'un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini keşfetti.

Burdur Bucak Haber - Adaylar Toplantıda Tanıtıldı
Bucak

Burdur Bucak Haber - Adaylar Toplantıda Tanıtıldı

AK Parti Bucak İlçe Başkanlığı, Bucak merkez ve beldelerindeki belediye başkan adaylarını tanıttığı bir toplantı düzenledi. Toplantıda AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı ve AK Parti Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz da hazır bulundu.