Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, haftanın ilk günü TCDD’yi ziyaret etti
Ziyaret sonrasında açıklama yapan Başkan Ercengiz “Güne Burdur’umuzun 1936 yılında tanıştığı TCDD Burdur Garı ve Kademe personelimizle başladık. Kendilerine nazik karşılamaları ve görüş alışverişleri için teşekkür ediyoruz. Toplu taşımacılığın önemini her fırsatta vurguladık. Çağdaş ülkelerde kent ulaşımının da raylı sistemle yapıldığını bilerek yeni imar planımızda kentin doğu batı hattı boyunca; yani organize sanayi bölgelerinden yeni devlet hastanemize kadar planlama yaparak güvenil ve ekonomik ulaşımı sağlayacağız” dedi.
Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek'in seçim vaatleri arasında yer alan hafif raylı sistem için teknik ekip Burdur'da incelemelerde bulundu.
Burdur'da raylı sistem hayalleri gerçeğe dönüşmek üzere. AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, Gölbaşı Belediyesi tarafından hayata geçirilen raylı sistemi inceledi ve Gölbaşı modelinin Burdur için ilham verici olduğunu söyledi.
CHP Bucak Kadın Kolları Başkanlığına, Olağan İlçe Kongresinde Rahime Tuğçe Aktaş Kaplan seçildi. Başkan Rahime Tuğçe Aktaş Kaplan'ın açıklaması için tıklayın...
Bucak Belediyesi'nde geçtiğimiz hafta belediye binasına asılan borç pankartı ile ilgili CHP Grup Sözcüsü Özcan Duran ve Belediye Başkanı Hülya Gümüş açıklamalarda bulundu.
Seçim öncesi toplandılar! Tedbirleri görüştüler - Burdur Valisi Türker Öksüz başkanlığında 31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleşmesini temin etmek amacıyla "Seçim Tedbirleri Toplantısı" yapıldı.
Burdur Valisi Türker Öksüz başkanlığında toplanan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK), meslek lisesi öğrencilerinin stajlarını güvenli şekilde yapmalarını temin etmek için bir araya geldi.