Burdur Haber - Burdur İl Jandarma Komutanlığı, 11-21 Şubat 2024 tarihleri arasında genel asayiş olaylarının önlenmesi ve suçluların yakalanmasına yönelik yoğun çalışmalar yürüttü.
Bu kapsamda 30 asayiş olayı meydana gelirken, 42 şüpheli tespit edilerek adli makamlara sevk edildi. Yapılan 36.240 şahıs sorgusunda 55 aranan şahıs, 16.875 araç sorgusunda ise 3 yakalama kaydı bulunan araç yakalandı.
Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve İlçe Jandarma Komutanlıklarının çalışmaları sonucunda 5 aranan şahıs yakalanarak tutuklandı.
Yakalanan şahıslar şu şekilde;
16 Şubat 2024: "Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma" suçundan 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan L.C.G.
18 Şubat 2024: "Çekle ilgili karşılıksızdır işlemi yapılmasına sebebiyet verme" suçundan 195 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.A.
19 Şubat 2024: "Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurma" suçundan 10 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.İ.
21 Şubat 2024: "Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma" suçundan 4 ay 5 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.G.
21 Şubat 2024: "2313 sayılı Kanuna Aykırılık" suçundan 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.Y.
Burdur'un Bucak ilçesinde yaşayan 81 yaşındaki Fatma Teyze milyonluk teklifleri umursamadı, değerli arazisini jandarmaya bağışladı.
Burdur Jandarma ekipleri, 1-10 Mart 2024 tarihleri arasında asayiş ve kamu düzeninin korunması için yoğun bir çalışma yürüttü. Bu çalışmalar neticesinde 21 asayiş olayı aydınlatıldı, 26 şüpheli şahıs yakalanarak adalete teslim edildi.
Burdur İl Jandarma Komutanlığı, uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadele kapsamında 11-21 Şubat 2024 tarihleri arasında 23 operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlarda 30 gram eroin, 14 gram bonzai ve diğer uyuşturucu maddeler ele geçirildi. 26 şüpheliden 9'u serbest bırakıldı, 5'i tutuklandı.
Burdur İl Jandarma Komutanlığı, 21 Şubat 2024 tarihinde "En İyi Narkotik Polisi Anne", "Madde Bağımlılığı ile Mücadele", "KADES" ve "Siber Farkındalık" konulu bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyeti gerçekleştirdi.
Burdur'un Bucak ilçesinde köylerde ve üniversite bölgelerinde zehir sattığı iddia edilen 4 kişi jandarma tarafından yakalandı. Tutuklanan şahıslar cezaevine gönderildi.
Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 9-12 Şubat tarihleri arasında trafik güvenliğine yönelik denetim ve eğitim faaliyeti gerçekleştirildi.