Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ankara ziyaretinin ardından ayağının tozuyla kurum ziyaretlerine başladı.
Kurum ziyaretlerine başlayan Başkan Ercengiz ilk olarak Burdur Valisi Türker Öksüz’ü makamında ziyaret etti. Bir süre Vali Öksüz ile görüşen Başkan Ercengiz daha sonra İl Telekom Müdürü Mehmet Uludoğan ve PTT Başmüdürü Mustafa Ölmez’i de ziyaret eden Başkan Ercengiz, kurumlarda personelle de görüşerek talepleri dinledi.
Ziyaretler hakkında Başkan Ali Orkun Ercengiz “Ankara ziyaretimizin ardından kurum ziyaretlerimize başladık. Kurumlarda personel ve vatandaşlarımızla görüşerek taleplerini dinliyoruz. Yapacaklarımızı anlatıyoruz. Görüşleriniz, önerileriniz ve eleştirileriniz, şehrimizin daha iyi bir noktaya gelmesinde bizlere ışık tutuyor. Burdur, bizim için sadece bir şehir değil, aynı zamanda büyük bir aile. Hep birlikte "Mutlu Birey, Mutlu Burdur" idealimizi her geçen gün daha da güçlendiriyoruz” dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Burdur'da su krizi! Su kaynakları tehdit altında. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, su hırsızlığı ile mücadeleye çağrıda bulundu ve halka "Su hırsızlığı yapanı ihbar edin" dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu yıl 9.düzenledikleri Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tüm paydaşlara katkı sağlayacağına inandığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti ve fuarın Burdur için hayırlı olmasını diledi.
AVOYA Maden Suyu içecek fabrikası yöneticileri Genel Müdürü Özgür Çoban ve Mali İşler müdürü Rıdvan Önder Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.
31mart 2024 pazar günü yapılan yerel Seçimler sonucu Burdur İli ve ilçelerinde Belediye başkan ve meclis üyeleri yeniden şekillendi . Son Burdur Belediyeler Birlik başkanı Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal olmuştu . Yeni Başkan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Oldu