Burdur Haber - Başkan Ercengiz, müjdeyi iftar yemeğinde verdi

Başkan Ercengiz, müjdeyi iftar yemeğinde verdi- Burdur’da yaşayan çölyak hastalarıyla iftar yemeğinde bir araya gelen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, çölyak hastalarına müjde verdi.

Burdur Haber - Başkan Ercengiz, müjdeyi iftar yemeğinde verdi

Burdur’da yaşayan çölyak hastalarıyla iftar yemeğinde bir araya gelen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, çölyak hastalarına müjde verdi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, çölyak hastalarıyla iftar yemeğinde buluştu. Burdur Belediyesi Serenler Otel’de düzenlenen iftar yemeğine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say, Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın ve çölyak hastaları katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Burdur Çölyak Derneği Başkanı İlkay Çelikkaya “Kısa sürede tüm işlemlerini tamamlayıp başvurularını yaptığımız Burdur Glütensiz Yaşam ve Çölyak Derneğimizi faaliyete geçireceğiz. Bizlere destek olmak isteyen herkesten üye olarak derneğimize destek vermesini temenni ediyoruz. Bu arada derneği kurmak için gece gündüz uğraş veren değerli arkadaşlarıma da çok teşekkür ederim. Büyüdükçe sorunlarımız küçülecek hedefi ile çıktığımız bu yolda destekleriniz bizim için çok önemli.” dedi.

Burdur Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın ise “Değerli başkanım her türlü konuda maddi manevi olarak bizlere destek oluyor. Daha önce pek çok farklı alanlarda beraber olduk. Beraber olduğumuz zamanlarda dernekleşmeye kadar gelmişiz biz bundan çok mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Bundan bir ay önce Engelsiz Kentler buluşmasına katıldım. Burdur’da geldiğimiz noktayı anlattım, çok beğendiler. Belediye Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Ercengiz’den çölyak hastalarına müjde

Yemekte konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Glüten hassasiyeti nedeniyle yaşamınızda birtakım şeyleri kısıtlı ve bunu anladığınız günden itibaren de farklı bir yaşam tarzıyla maalesef tanışıp bunu yaşamak zorundasınız. İlk kez bir araya geldiğimizde ne yapabiliriz, nereden yol alabiliriz, nasıl bir yere gidebiliriz diye konuştuk. Bir fırın yapılması gerekiyor. Fırın kurmamıza hiçbir engel yok. Ama bunun işletilebilir olması, sürdürülebilir olması çok değerli. Yani buna sizlerin mutlaka sahip çıkması gerekiyor. Biz bunun önünü açmalıyız ve çocuklarımıza biz de taze sıcak ekmek yedirebilmeliyiz. Sadece kent merkezinde değil belki yakın illere, yakın ilçelerimize ulaştırabiliriz. Bu sayede çölyak hastalarımıza da önemli bir yol açabiliriz şimdi değerli arkadaşlar sağlıkçı olmam nedeniyle biz sen konseyini ikinci dönemde oluşturduğumuzda şöyle bir şey benim için çok değerliydi dezavantajlı gruplar ya da bir şekilde engelli meclisinin oluşturularak ciddi anlamda dezavantajlı yurttaşlarımıza ve engelli bireylere ulaşmamız gerekiyordu. B u anlamda da çok yol kat ettik. Seçimlerden sonra bıraktığımız yerden değil aslında yeni bir başlangıçla yeni şeyler yapacağız.” diye konuştu.Burdur Haber - Başkan Ercengiz, müjdeyi iftar yemeğinde verdiBurdur Haber - Başkan Ercengiz, müjdeyi iftar yemeğinde verdiBurdur Haber - Başkan Ercengiz, müjdeyi iftar yemeğinde verdiBurdur Haber - Başkan Ercengiz, müjdeyi iftar yemeğinde verdiBurdur Haber - Başkan Ercengiz, müjdeyi iftar yemeğinde verdiBurdur Haber - Başkan Ercengiz, müjdeyi iftar yemeğinde verdi 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Fabrika Yangını Maddi Hasara Yol Açtı: Burdur'da Panik Yaşandı
Burdur

Fabrika Yangını Maddi Hasara Yol Açtı: Burdur'da Panik Yaşandı

Burdur'un Bucak ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir fabrikada yangın çıktı. Başkan Ali Orkun Ercengiz de incelemede bulundu.

Hülya Gümüş, Parti Yetkilileriyle Bir Arada!
Burdur

Hülya Gümüş, Parti Yetkilileriyle Bir Arada!

Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, CHP Burdur Milletvekili Sayın İzzet Akbulut, Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz, Çavdır Belediye Başkanı Sayın Ali Okan Yücel, Yeşilova Belediye Başkanı Sayın Okan Kurd ve diğer parti yetkilileri ile bir araya gelerek yapılan tebrik ve teşekkür ziyaretlerine ilişkin memnuniyetini dile getirdi.

Burdur Merkez'de Seçim Heyecanı: CHP Önde!
Burdur

Burdur Merkez'de Seçim Heyecanı: CHP Önde!

Burdur Merkez'de seçim tamamlandı. Peki Yeşilova'da seçimi kim kazandı? 2024 Yeşilova seçim sonuçlarına göre Cumhuriyet Halk Partisi adayı Ali Orkun Ercengiz Belediye Başkanı seçildi.

Ali Orkun Ercengiz güven tazeledi! Geç saatlere kadar coşkulu kutlama
Burdur

Ali Orkun Ercengiz güven tazeledi! Geç saatlere kadar coşkulu kutlama

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yeniden belediye başkanı adayı olduğu Burdur'da güven tazeleyerek yeniden seçildi. Seçim sonrasında gece geç saatlere kadar kutlama yapıldı.

Burdur'da Tarih Yazan Başkan 3. Kez Seçildi!
Burdur

Burdur'da Tarih Yazan Başkan 3. Kez Seçildi!

Burdur tarihinde ilk defa 3 dönem belediye başkanı seçilen isim Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz oldu. Ali Orkun Ercengiz, belediye personeli tarafından coşkuyla karşılandı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Gençlerle Açık Mikrofon Buluşmasında
Burdur

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Gençlerle Açık Mikrofon Buluşmasında

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Açık Mikrofon Gençlik Buluşmasına katıldı.