Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sabah kahvaltısını Çiçek Üniforma dikim atölyesindeki emekçilerle bir araya geldi.
Kahvaltı sırasında konuşan Başkan Ercengiz, yerel ekonominin güçlenmesine katkı sağlayan işletmelerin önemine vurgu yaparak, "İstihdam oluşturmak ve üretim yapmak, şehrimizin kalkınmasında kilit bir rol oynuyor. Osman Çiçek Bey ve ekibi, bu alanda gösterdikleri başarıyla dikkat çekiyor. Onların emekleriyle büyüyen bir işletme olarak, yerel ekonomimize sağladıkları katkıyı takdirle karşılıyoruz" dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Burdur'da su krizi! Su kaynakları tehdit altında. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, su hırsızlığı ile mücadeleye çağrıda bulundu ve halka "Su hırsızlığı yapanı ihbar edin" dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu yıl 9.düzenledikleri Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tüm paydaşlara katkı sağlayacağına inandığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti ve fuarın Burdur için hayırlı olmasını diledi.
AVOYA Maden Suyu içecek fabrikası yöneticileri Genel Müdürü Özgür Çoban ve Mali İşler müdürü Rıdvan Önder Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.
31mart 2024 pazar günü yapılan yerel Seçimler sonucu Burdur İli ve ilçelerinde Belediye başkan ve meclis üyeleri yeniden şekillendi . Son Burdur Belediyeler Birlik başkanı Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal olmuştu . Yeni Başkan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Oldu