Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Berberler, Kuaförler ve Güzellik işletmecileri Odası tarafından düzenlenen ‘Dayanışma ve Kaynaşma Yemeği’ne katıldı.
Burdur Berberler, Kuaförler ve Güzellik işletmecileri Odası ‘7. Dayanışma ve Kaynaşma Yemeği’ düzenledi. Burdur Belediyesi Serenler Otel’de düzenlenen arasında düzenlenen yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Berberler, Kuaförler ve Güzellik İşletmecileri Odası Başkanı Veli Soy, Burdur Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği’ne üye meslek odası başkanları, yönetim kurulu üyeleri, çevre illerin meslek adası başkanları ile ve odaya kayıtlı esnaflar katıldı.
Gecede bir konuşma yapan Başkan Ercengiz, “Ben bir eczacıyım. Sonuçta eğitim aldım ama, ben de sizler gibi emeğimiz sermayemi ortaya esnaflığı tercih ettim. Bir nevi esnaflık yapıyoruz. Şimdi geldiğimiz noktada şunu çok iyi gözlemleyebiliyorum. Esnaf ziyaretlerim oluyor. Bağ-Kur priminin 7 bin TL’ye dayandığı bir noktada, dükkan kiralarının enflasyon karşısında 2 katına çıktığı bir noktada, doğalgaz, elektrik, sigorta, sosyal güvenlik priminin arttığı bir noktada küçük esnafımızın yaşam şartları çok zora girdi. Bugün küçük sanayi sitesini gezdim. Dünde gezdim. Birçok esnafımız saat 10.00’da işe geliyor, saat 17.00’da iş yerini kapatıp gidiyor. Maalesef masrafı azaltabilmek için öğle yemeğini bile atlamaya çalışıyorlar. Esnaf dostu bir belediye başkanı olarak yıllardır sizlerin sorunlarını çözmek için birlikte gayret gösterdik. Ancak Türkiye’nin yaşam koşulları içerisinde yerel yönetimleri aşan sorunların da üstesinden gelme şansımız zaman zaman olmadı. Biraz önce Birlik Başkanımız Metin Bey ifade etti. Zor günlerde bir arada olmak için bizleri ziyaret ettiklerinde biz gücümüz neye yeterse, elimiz neye varırsa, elimizde avcumuzda ne varsa paylaşacağımızı söyledik. Sizlerle de paylaşmaya çalıştık.” diye konuştu.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Burdur'da su krizi! Su kaynakları tehdit altında. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, su hırsızlığı ile mücadeleye çağrıda bulundu ve halka "Su hırsızlığı yapanı ihbar edin" dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu yıl 9.düzenledikleri Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tüm paydaşlara katkı sağlayacağına inandığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti ve fuarın Burdur için hayırlı olmasını diledi.
AVOYA Maden Suyu içecek fabrikası yöneticileri Genel Müdürü Özgür Çoban ve Mali İşler müdürü Rıdvan Önder Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.
31mart 2024 pazar günü yapılan yerel Seçimler sonucu Burdur İli ve ilçelerinde Belediye başkan ve meclis üyeleri yeniden şekillendi . Son Burdur Belediyeler Birlik başkanı Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal olmuştu . Yeni Başkan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Oldu