Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Yahya Kemal Caddesi esnafı ile kahvaltıda bir araya geldi. Samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada, esnaflar ve Başkan Ercengiz, güncel konuları ve şehrin gündemini değerlendirdi.
Başkan Ercengiz, yaptığı açıklamada, "Sabah kahvaltısında Yahya Kemal Caddesi esnaflarımızla buluştuk. Artan yol trafiğini ve çözüm önerilerimizi de değerlendirdik. Esnaflarımızla bir araya gelmekten ve fikir alışverişinde bulunmaktan her zaman mutluluk duyuyoruz. Burdur'un kalkınması için esnaflarımızla birlikte hareket etmeye devam edeceğiz." dedi.
Esnaflar da Başkan Ercengiz'e ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, şehrin gelişmesi için yapılacak çalışmalara her zaman destek olmaya hazır olduklarını ifade ettiler.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Burdur'da su krizi! Su kaynakları tehdit altında. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, su hırsızlığı ile mücadeleye çağrıda bulundu ve halka "Su hırsızlığı yapanı ihbar edin" dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu yıl 9.düzenledikleri Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tüm paydaşlara katkı sağlayacağına inandığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti ve fuarın Burdur için hayırlı olmasını diledi.
AVOYA Maden Suyu içecek fabrikası yöneticileri Genel Müdürü Özgür Çoban ve Mali İşler müdürü Rıdvan Önder Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.
31mart 2024 pazar günü yapılan yerel Seçimler sonucu Burdur İli ve ilçelerinde Belediye başkan ve meclis üyeleri yeniden şekillendi . Son Burdur Belediyeler Birlik başkanı Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal olmuştu . Yeni Başkan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Oldu