Başkan Ercengiz’den Türkiye Şampiyonuna malzeme desteği
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kick Boks şampiyonu Hüseyin Gökhan Algül’e malzeme desteğinde bulundu.
Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen Türkiye Okul Sporları Kick Boks Şampiyonası’nda 69 kg’da İstiklal Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Gökhan Algül Türkiye 1’incisi olmuştu. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Türkiye 1’incisi olan Hüseyin Gökhan Algül’ü İstiklal Ortaokulu’nda ziyaret etti. İstiklal Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Gökhan Algül’ü tebrik eden Başkan Ercengiz, malzeme desteğinde bulundu.
Spora ve sporcuya büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Ercengiz, "Bugün Türkiye Okul Sporları Kick Boks Şampiyonası’nda Türkiye 1’incisi olan Hüseyin Gökhan Algül’ü ziyaret ederek kendisini tebrik ettik. Burdur Belediyesi olarak sporcu sayımızın artması amaçlıyoruz. Bu kapsamda Halk Plajı’nda spor alanları oluşturduk. Bozkurt Mahallemize Kapalı Spor Salonu yapıyoruz, semt pazarlarımızda spor alanları oluşturuyoruz. Amacımız tüm branşlarda sporcu sayımızı olabildiğince arttırmak. Gençlerimizi kötü alışkanlıklarından korumak, kollamak ve sağlıklı bir nesil oluşturmak amacıyla Burdur Belediyesi olarak elimizden gelen çabayı sergiliyoruz.” diye konuştu
.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Burdur'da su krizi! Su kaynakları tehdit altında. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, su hırsızlığı ile mücadeleye çağrıda bulundu ve halka "Su hırsızlığı yapanı ihbar edin" dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu yıl 9.düzenledikleri Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın tüm paydaşlara katkı sağlayacağına inandığını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti ve fuarın Burdur için hayırlı olmasını diledi.
AVOYA Maden Suyu içecek fabrikası yöneticileri Genel Müdürü Özgür Çoban ve Mali İşler müdürü Rıdvan Önder Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.
31mart 2024 pazar günü yapılan yerel Seçimler sonucu Burdur İli ve ilçelerinde Belediye başkan ve meclis üyeleri yeniden şekillendi . Son Burdur Belediyeler Birlik başkanı Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal olmuştu . Yeni Başkan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Oldu