Burdur'da Tarih Yazan Başkan 3. Kez Seçildi!

Burdur tarihinde ilk defa 3 dönem belediye başkanı seçilen isim Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz oldu. Ali Orkun Ercengiz, belediye personeli tarafından coşkuyla karşılandı.

Burdur'da Tarih Yazan Başkan 3. Kez Seçildi!

Başkan Ercengiz’e coşkulu karşılama

Dün gerçekleştirilen 31 Mart Yerel Seçimlerde 3. Kez Burdur Belediye Başkanı seçilen Ali Orkun Ercengiz, belediye personeli tarafından coşkuyla karşılandı.

Burdur tarihinde ilk defa 3 dönem belediye başkanı seçilen isim Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz oldu. Burdur Belediye personeli Başkan Ercengiz için karşılama töreni düzenledi. Burdur Belediye Başkanlığı’nda düzenlenen karşılama törenine Burdur Belediye Başkan Yardımcıları Ali Say, Hülya Eraslan ve Mustafa Bozkurt, birim müdürleri ve belediye personeli katıldı. Çiçekler ve konfetilerle karşılanan Başkan Ercengiz, Burdur Halkına ve belediye personeline teşekkür etti.

Karşılamada konuşan Başkan Ercengiz, “10 yıl önce göreve başlarken bir söz vermiştik. Burdur’a verdiğimiz sözün dışında kurumumuza da bir söz vermiştik. Biz kimsenin siyasetiyle, dünya görüşüyle, kıyafeti ilgilenmiyoruz. Herhalde 10 yılda bunu kanıtladık. Biz sadece Burdur Halkına hizmet eden Burdur Belediyesi personelinin performansıyla ilgilendiğimizi söylemiştik. Şükürler olsun 10 yıllık performansımızın sonunda Burdur Halkı bize bir kez daha görev ve yetki verdi. Cumhuriyet tarihi boyunca Burdur ilk defa bir belediye başkana 3. kez yetki verdi. Bu hem büyük bir onur, benim için büyük bir gurur aynı zamanda büyük bir sorumluluğu beraberinde getirmekte. O nedenle seçim defterini kapattık. Bizim için öteki yok. Hep birlikteyiz. Burdur Halkına hizmet etmeye gönül verdiğimiz için buradayız. Yoksa birçok insanın yaptığı gibi akşam oturup hayıflanıp işimize gücümüze bakabilirdik. Bizim tek derdimiz var bu şehrin hak ettiği noktaya gelmesi. Bürokratıyla siyasetçisiyle bu şehrin tüm paydaşlarıyla bu kentin gelişimi için çalışmaya devam edeceğiz. Seçim döneminde birçok şey yazıldı çizildi. Demek ki Burdur Halkı’nın gerçek anlamda değer verdiği bir şey var samimiyetinizi ortaya koyabilmeniz. Bu nedenle ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Elbette eksiklerimiz var. Kurumsal olarak eksikliklerimiz var. Bunların farkındayız ama en önemli eksikliğimiz biz sadece çalışıyoruz. Yaptıklarımızı anlatmakta maalesef çalışmaktan fırsat bulamadığımız bir iyimserlik içerisindeyiz. Ama bundan sonra yatıklarımızı da anlatmak gibi bir zorunluluğumuz var. Onun için yaptıklarımızı daha görünür hale getirmek zorundayız. Vatandaşımıza ne yaptığımızı doğru izah etmek gibi bir sorumluluğumuzun olduğunu herkese hatırlatmak isterim. Bundan sonraki yaptığımız çalışmalarda mutlaka halkımızı bilgilendirmeliyiz. Yaptığımız çalışmaların halkımıza ne kadar dokunduğunu ne kadar fayda sağladığını hissettireceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum. Birkaç gün içerisinde mazbatamızı aldıktan sonra çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Fabrika Yangını Maddi Hasara Yol Açtı: Burdur'da Panik Yaşandı
Burdur

Fabrika Yangını Maddi Hasara Yol Açtı: Burdur'da Panik Yaşandı

Burdur'un Bucak ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir fabrikada yangın çıktı. Başkan Ali Orkun Ercengiz de incelemede bulundu.

Hülya Gümüş, Parti Yetkilileriyle Bir Arada!
Burdur

Hülya Gümüş, Parti Yetkilileriyle Bir Arada!

Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, CHP Burdur Milletvekili Sayın İzzet Akbulut, Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz, Çavdır Belediye Başkanı Sayın Ali Okan Yücel, Yeşilova Belediye Başkanı Sayın Okan Kurd ve diğer parti yetkilileri ile bir araya gelerek yapılan tebrik ve teşekkür ziyaretlerine ilişkin memnuniyetini dile getirdi.

Burdur Merkez'de Seçim Heyecanı: CHP Önde!
Burdur

Burdur Merkez'de Seçim Heyecanı: CHP Önde!

Burdur Merkez'de seçim tamamlandı. Peki Yeşilova'da seçimi kim kazandı? 2024 Yeşilova seçim sonuçlarına göre Cumhuriyet Halk Partisi adayı Ali Orkun Ercengiz Belediye Başkanı seçildi.

Ali Orkun Ercengiz güven tazeledi! Geç saatlere kadar coşkulu kutlama
Burdur

Ali Orkun Ercengiz güven tazeledi! Geç saatlere kadar coşkulu kutlama

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yeniden belediye başkanı adayı olduğu Burdur'da güven tazeleyerek yeniden seçildi. Seçim sonrasında gece geç saatlere kadar kutlama yapıldı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Gençlerle Açık Mikrofon Buluşmasında
Burdur

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Gençlerle Açık Mikrofon Buluşmasında

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Açık Mikrofon Gençlik Buluşmasına katıldı.

Burdur Bucak Haber - Burdur LİGA heyecanı başlıyor! Kayıtlar bugün başlıyor!
Burdur

Burdur Bucak Haber - Burdur LİGA heyecanı başlıyor! Kayıtlar bugün başlıyor!

Burdur Belediyesi Armağan İlci Mahallesi Spor alanında heyecan dolu bir futbol turnuvası sizleri bekliyor! Burdur LİGA'ya kayıtlar 22 Mart'ta başlıyor ve 22 Nisan'a kadar devam edecek.