Bucak İlçe Müftüsü İbrahim Keser, yarıyıl tatilinde gençlerin dini ve milli değerlerle buluşmalarını sağlamak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen kampa başladıklarını açıkladı. kız kuran kursu öğrencilerinin bugün kampa giriş yaptığını belirten Keser, kampın üç gün süreceğini ifade etti.
Bucak İlçe Müftüsü İbrahim Keser, yarıyıl tatilinde gençlerin dini ve milli değerlerle buluşmaları için düzenlenen kamplar hakkında açıklamalarda bulundu. Keser'in yaptığı açıklama şu şekilde:
"Malum oldu Üzere yarıyıl tatiline girmiş bulunmaktalar. Yarıyıldaki tatilde bulunan gençlerimiz, Diyanet İşleri Başkanlığımızın hazırlamış olduğu program ile yatılı kız ve erkek kurslarını kampa alıyoruz. Erkek kuran kursumuzdaki gençlerimiz bugün itibariyle kapmı bitiriyorlara. Bugün itibariyle de kızlarımız kampa girdiler. Bizlere emanet edilen bu gençlerimizde, 3 gün süre zarfında yapılan müfredat çerçevesinde temel dini bilgiler başta olmak üzere milli ve manevi değerlerimizi aktaracağız. Namaz surelerini, 5 vakit namazı birlikte kılmayı, namaz adabını, abdest adabını, yemek adabını, tuvalet adabını ve benzeri değerleri gençlerimize aktaracağız. Günün sonunda kamp bittikten sonra gençlik hatıralarında şöyle bir iz kalsın, diye arzu ediyoruz. " Biz 3 gün süreyle yatılı kız kuran kursunda, erkek kuran kursunda kaldık. Orada şunları şunları öğrendik, iyi ki gitmişiz, iyi ki öğrenmişiz, güzel bir vakit geçirmişiz." düşünceleriyle İlerleyen yıllarda da bugünleri hatırlamalarını arzu ediyoruz ve daha sonra öğrendikleriyle burada teyit ettikleri hayatlarına yön vermelerini diliyoruz. Burada bize çocuklarını gönderen aileleri de teşekkürü bir borç biliyoruz. İyi ki varlar, var olsunlar, sağ olsunlar. Teşekkür ediyoruz."
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Bucak Belediyesi, POMEM, BESYO ve Askeri Okullar sınavına hazırlanan adaylara ücretsiz parkur hazırlık kursları düzenliyor. Kurslar, uzman eğitimciler eşliğinde ve ücretsiz olarak verilecek. Başvuru tarihleri ve detayları için Bucak Belediyesi'nin web sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edin.
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla çeşitli branşlarda düzenlediği kurslara devam ediyor. Kurslarda kadınlara el becerilerini geliştirme fırsatı sunuluyor.
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, Kasım ayından itibaren çeşitli branşlarda kurslar düzenleyerek ev ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor.
Çeltikçi Belediye Başkanı Adnan Bilkay, ilçede hayırseverlerin ve belediyenin katkılarıyla yapımı devam eden Kur'an Kursu inşaatında çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Bucak İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen yatılı yaz Kur'an Kursu sona erdi. Detaylar haberimizde...