Bucak Belediyesi'nin taziye evi, bugün düzenlenen etkinlikle birlikte kültür ve sanat merkezine dönüştü. Kur'an Kursu öğrencileri Hurma ve Zem Zem'in tarihi yolculuğunu konu alan çalışmalar yaptı.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, taziye evinde düzenlenen etkinlikte yaptığı açıklamada, "Taziye evimiz ilgi görmeye, güzel projelerle hayat bulmaya devam ediyor. Bugün taziye evimizde Bucak İlçe Müftülüğümüzün Gençlik Projesi kapsamında, Kuran kursu öğreticisi Fedan Güney hocamız ve ÇES Sanat Tuğba Demirezen hocamızın koordinatörlüğünde Hurma ve Zem Zem'in tarihi yolculuğunu konu alan çalışmalar gerçekleştirildi. Öğrencilerimizi ve hocalarımızı tebrik ediyorum. Emeklerinize, yüreklerinize sağlık." dedi.
Hüseyin Sarı ve eşi Ayfer Sarı, Bucak ilçesine bir Taziye Evi yapılması için Bucak Belediyesine arsa bağışladı.
Taziye evi ve sosyal tesis projelerinin ilerleyişini inceleyen Başkan Emrullah Ünal, taziye kültürünün önemine vurgu yaparak, tesisin mahalle sakinlerinin buluşma noktası olacağını ve gençlerden yaşlılara herkese hitap eden bir sosyal alan olacağını belirtti.
Burdur Bucak'ta yapımı devam eden taziye evi ve sosyal tesis projesi hızla sürüyor.
Burdurlu gazeteci genç kadın hüzne boğdu! Son yolculuğuna uğurlandı Burdur'un Bucak ilçesi Kızılkaya Beldesinde de tanınan, Antalya’da gazetecilik kariyerine devam eden Rabihan Aktaş, hayatını kaybetti.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Burdur İli Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.