Bucak

Burdur Bucak Haber - Bucak'ta Modern Barınak Hizmete Açıldı

Bucak Belediyesi Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi törenle hizmete açıldı. 10 dönüm arazi üzerine kurulu modern barınak, farklı bölümleri ve imkanlarıyla sokak hayvanlarına yuva olacak.

Burdur Bucak Haber - Bucak'ta Modern Barınak Hizmete Açıldı

Bucak'ta Sokak Hayvanları İçin Modern Bir Barınak Açıldı: Bucak Belediyesi Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

Burdur'un Bucak ilçesinde Bucak Belediyesi Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi törenle hizmete açıldı. Açılışta konuşan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, 2019 yılında verdikleri bir sözü daha yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Sokak hayvanlarının sadece Bucak'ın değil, ulusal bir problem olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Emrullah Ünal, sağlıklı çevre ve sağlıklı toplum hedefine ulaşmak için bu tesisin açılışını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Tesisin yapımında emeği ve desteği olanlara, özellikle LimoBrama Mermer İşletmesi sahibi Mehmet Başarır ve eşi Ebru Başarır'a teşekkür eden Başkan Emrullah Ünal, tesisin 10 dönüm alan üzerine inşa edildiğini ve farklı bölümlerden oluştuğunu açıkladı.

Vatandaşların sokak hayvanlarını satın almak yerine bu tesisten sahiplenebileceklerini belirten Başkan Emrullah Ünal, davranış bozukluğu gösteren ve sahipsiz sokak hayvanlarının barındırılacağı kulübeler, Doğal ortam oluşturmak için açık alan, Hayvanseverlerin vakit geçirebileceği kamelya ve dinlenme alanları, Yürüyüş alanları, Ameliyathane, Kısırlaştırma ve küçük operasyonlar için muayenehane, Bekçi odası ve diğer sosyal tesisler bulunduğunu söyledi.

Burdur'un Bucak ilçesinde Bucak Belediyesi Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimi hizmete açıldı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı konuşmada, " Bucak Belediyesi Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizin açılışına hepiniz hoş geldiniz. 2019 yılında vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sokak hayvanları sadece bizim ilçemizin değil artık ulusal bir problem haline gelmiş durumda bizlerde sağlıklı çevre sağlıklı toplum hedefine ulaşma noktasında bir tesisimizin daha açılışını sizlerle beraber gerçekleştiriyoruz tesisimiz yapımında tabi büyük emeği olan büyük desteği olan hem mali yönden hem kaynak yönünden hem manevi yönden destek olan öncelikle LimoBrama mermer işletmesi sahibi iş insanımız Mehmet Başarır'a kıymetli eşi Ebru Hanıma Efendiye de bu tesisin yapımında vermiş oldukları destekten dolayı büyük teşekkür ediyorum.

Tesisimiz Kuyucak yolu üzerinde 10 dönüm alan üzerine inşa edildi arkamızda görmüş olduğunuz kulübelerle davranış bozukluğu sergileyen sokak hayvanlarını muhafaza edeceğiz hem üst kısmını olan açık alanda da bir doğal ortam oluşturmak açısından serbest ve boş alanımız var yine formatını biraz farklı düşündük biz bilmiş olduğumuz barınak harici burada hem besleme yapmaya gelen hayvanseverlerimiz için boş vakitlerini değerlendire bilecekleri kamelya ve dinleme alanları yürüyüş alanları hemen girişte gördüğünüz idari binada ameliyathanemiz kısırlaştırma küçük operasyonlar yapabileceğimiz bir muayenehanemiz bekçi odamız diğer sosyal tesislerimizle birlikte Bucak’ımıza bu güzel tesisi kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz inşallah tabi burada hayvan satın alma durumunda olan vatandaşlarımıza biz gidip dışardan satın almamasını ve burada sahiplendirmenin de yapılabileceğini belirtmek istiyoruz sokak hayvan sahiplendirmelerini de burada gerçekleştireceğiz inşallah ve Bucak‘ımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum ben tekrardan tekrar hayırseverlerimize teşekkürlerimizi sunuyorum saygılarımı sunuyorum. " ifadelerini kullandı.

Burdur Bucak Haber - Bucak'ta Modern Barınak Hizmete AçıldıBurdur Bucak Haber - Bucak'ta Modern Barınak Hizmete AçıldıBurdur Bucak Haber - Bucak'ta Modern Barınak Hizmete AçıldıBurdur Bucak Haber - Bucak'ta Modern Barınak Hizmete AçıldıBurdur Bucak Haber - Bucak'ta Modern Barınak Hizmete AçıldıBurdur Bucak Haber - Bucak'ta Modern Barınak Hizmete AçıldıBurdur Bucak Haber - Bucak'ta Modern Barınak Hizmete Açıldı

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucaklı Hemşehrimiz Canlı Yayında Petler Hakkında Bilgi Verecek
Bucak

Bucaklı Hemşehrimiz Canlı Yayında Petler Hakkında Bilgi Verecek

Bucaklı Hemşerimiz Veteriner Hekim Mehmet ULUSAN Dreamtürk ekranlarında yayınlanan, Veteriner hekim Hande OCAKLI MUTLU'nun sunduğu "Çok yaşa can dostum programına konuk oluyor. 1 Aralık salı günü saat 13:00 ve 23:00'te ekranlara gelecek programda evcil hayvan sahibi olmak isteyenlere ve evcil hayvanı sahiplenenlere bilgi verecek.

Burdur Bucak Haber- Bucak'ta sokak hayvanları için yuva hazır!
Bucak

Burdur Bucak Haber- Bucak'ta sokak hayvanları için yuva hazır!

Bucak Belediyesi tarafından yapılan Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi tamamlandı. Mart ayının ilk haftasında açılacak olan barınak, Türkiye'nin en modern hayvan barınaklarından biri olacak.

Tefenni Belediyesinin Merkezine getirilen Şahin tedavi edildi
Tefenni

Tefenni Belediyesinin Merkezine getirilen Şahin tedavi edildi

Tefenni Belediyesi Sokak Hayvanları Barınak ve Rehabilitasyon Merkezi, yaralı olarak getirilen Şahin'i tedavi ederek sağlığına kavuşturdu.

TEKTEN YILMAZ’DAN SOKAK HAYVANLARINA BARINAK SÖZÜ
Bucak

TEKTEN YILMAZ’DAN SOKAK HAYVANLARINA BARINAK SÖZÜ

BBP Bucak Belediye Başkan Adayı Tekten Yılmaz, sokak hayvanları için barınak yapacaklarını açıkladı. Başkan Adayı Tekten Yılmaz, Bucak'ta hayvanseverler tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı. Hazırladıkları projelerle şehrin ihtiyaçlarına cevap vereceklerini kaydeden Yılmaz, sokak canlıları için de hayvan …

Hülya Gümüş, Mazbatasını Aldıktan Sonra Halkla Buluştu
Bucak

Hülya Gümüş, Mazbatasını Aldıktan Sonra Halkla Buluştu

Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, mazbata töreninin ardından sahaya inerek, Cumhuriyet Caddesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Hüseyin Erdaş Güven Tazeledi: Çavuşlar Mahallesi Muhtarlığında Yeniden Seçildi
Bucak

Hüseyin Erdaş Güven Tazeledi: Çavuşlar Mahallesi Muhtarlığında Yeniden Seçildi

Burdur'un Bucak ilçesinde Çavuşlar Mahallesi'nde Hüseyin Erdaş, güven tazeledi. Mahallenin sevilen muhtarı yüksek oyla yeniden seçildi.