Bucak İlçe Kaymakamlığı tarafından, eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde öğrencilerin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitimlerini sürdürebilmesi için okul çevrelerinde maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzlukların engellenmesi, öğrenci servis araçlarına yönelik tedbirler, Valiliğimiz ve Kaymakamlığımız koordinesinde düzenlenen projelerin desteklenmesi, eğitimde kalitenin arttırılması ile ilgili kapsamlı bir toplantı düzenlendi.
Toplantıya İlçe Kaymakamı Bayram GALE başkanlık etti. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Camcıoğlu, ilgili Şube müdürleri ve okul müdürleri de katıldı.
Toplantıda;
Okul çevrelerinde öğrencilerin maruz kalabilecekleri her türlü olumsuzlukların engellenmesi için alınacak önlemler
Öğrenci servis araçlarına yönelik tedbirler
Valiliğimiz ve Kaymakamlığımız koordinesinde düzenlenen projelerin desteklenmesi
Eğitimde kalitenin arttırılması
konuları ele alındı.
Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, öğrencilerin huzur ve güven ortamı içerisinde eğitimlerini sürdürebilmeleri için gerekli tüm adımlar atılacak.
Bucak Emin Gülmez'in acı günü! Öğretim görevlisinden acı haber- Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde görev yapan öğretim görevlisinin vefatı, üniversite yönetimi ve birçok öğrenciyi hüzne boğdu.
Burdur'un Bucak ilçesinde sevilen isim öğretim görevlisi Şeref Çalkaya, son yolculuğuna uğurlandı.
Burdur’un en büyük ilçesi olan Bucak’ta ara tatile giren öğrenciler için Bucak Belediyesince ücretsiz tiyatro sahnelenecek
MAKÜ Kalite Koordinatörlüğü, eğitim öğretim süreçlerinde iyileştirme sağlamak amacıyla eğitim programı düzenledi. Programda, program tasarımı, ölçme değerlendirme ve izleme gibi konular ele alındı.
Bucak Servisçiler Kooperatifi Başkanı Fatih Yıldız, 2023/2024 eğitim-öğretim yılı için öğrenciler, öğretmenler ve tüm paydaşlar için kazasız ve mutlu bir dönem dileğinde bulundu.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Senatosunun toplantısında Bahar Yarıyılı Eğitim ve Öğretimine ilişkin alınan kararları Rektör Adem Korkmaz duyurdu.