1989 yılından beri hizmet veren aşevinde eskimeyen sevgi ve lezzet...
24 Yıldır Aş Evimiz Hizmet Veriyor...
Burdur'un Bucak ilçesinde 1989 yılından beri ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan aş evi pandemi döneminde verdikleri 2 yıllık aradan sonra 2022 yılından beri hizmet vermeye devam ediyor. Günde yaklaşık olarak 170 kişiye yardım eli uzatan aş evi sahibi Avukat Mehmet demirezen; "Aş evimiz 1989' da başladı ve pandemiye kadar devam etti. 2 sene ara verdik. Son 2 senedir aş evimiz hizmet vermeye devam diyor. Böylece 24 sene oldu. Başlangıçta abim Ali Demirezen ve ben birlikte devam ettirdik. Bugünde abim rahmetli olduğu için ben devam ettirmekteyim. Ata mülkümüz olan Oğuzhan Mahallesindeki bu dükkanda, eskiden değirmen olan bu dükkan sayesinde hizmet veriyoruz." dedi
Biz Gönül İşi Yapıyoruz...
Aş evi sahibi Avukat Mehmet Demirezen; "Sağ olsun aşçımız İsmail usta ile birlikte 24 senedir beraber çalışıyoruz. Onların gayretiyle, onların faydası ile yürütüyoruz bu gönül işini. İnşallah bundan sonra da devam eder. Günlük olarak hem Dükkan içinde hem de evlere verdiğimiz yemek ile birlikte 160-170 kişiye kadar hizmet verebiliyoruz. Hayırseverler gönüllerinden koptuğu kadar yardımcı oluyorlar. Bizde onların verdikleri ile ekmeğe, kasaba ve toptan markete vererek değerlendiriyoruz bu yardımları. Umuyoruz ki yardımlarımız uzun yıllar devam eder." sözleriyle yaptıkları gönül işinin yıllar boyu devam etmesini diledi.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye etti.
Bu yıl da yardım kolisi geleneğini bozmayan İzmir Burdurlular Derneği tarafından Burdur'un Yeşilova ilçesine yardım kolileri ulaştı. İşte detaylar...
İnsani Yardım Vakfı Burdur Şubesi ramazan ayından ihtiyaç sahibi 2 bin aileye gıda kolisi yardımı yapacak.
1989 yılından beri hizmet veren aşevinde eskimeyen sevgi ve lezzet ihtiyaç sahiplerinin gönüllerini kazanmaya devam ediyor.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, her gün 500 porsiyon yemek hazırlanarak ihtiyaç sahibi 250 vatandaşımızın evine SYDV aracılığıyla servis edildiğini belirterek, “Bucak Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal belediyeye ait aşevinde incelemelerde bulundu.