Bucak'ta Hacı Ömerağa Camii, Kadir Gecesi'ni coşkuyla ihya etti. Geceye yoğun katılım gerçekleşti.
Program, yatsı namazı öncesi İlçe Müftüsü İbrahim Keser'in vaazıyla başladı. Keser, vaazında Kadir Gecesi'nin önemini vurguladı ve Bucaklıların gecesini tebrik etti.
Namazın ardından tövbe ve istiğfar yapıldı. Kur'an-ı Kerim okundu, ilahiler ve mevlid söylendi. Bir günlük kaza namazı ve tesbih namazı kılındı.
Gecenin en ilgi çekici anlarından biri sakalı şerif ziyareti oldu. Sakalı şerifi görmek için yoğun katılım gerçekleşti. Dualar, salavatlar ve tekbirlerle gece ihya edildi.
Hacı Ömerağa Camii ve tüm camiler sabaha kadar açık kalarak vatandaşların ibadet etmelerine imkan sağladı.
Burdur İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, Ramazan ayına veda, Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İşte Ali Hayri Çelik'in mesajı....
Burdur'un Bucak ilçesinde Kadir Gecesine özel tüm camilerde program düzenlenecek. İşte detaylar...
Bucak İlçe Müftüsü İbrahim Keser, yarıyıl tatilinde gençlerin dini ve milli değerlerle buluşmaları için düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı kamplarına başladıklarını duyurdu. Kız kuran kursu öğrencileri kampa açılışı yapıldı, Gençlere 3 gün süresince temel dini bilgiler ve milli manevi değerler aktarılacak.
Bucak'ta çocukların aşure kültürünü öğrendiği etkinlikte birlik, beraberlik ve yardımseverlik vurgulandı.
Bucak İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen yatılı yaz Kur'an Kursu sona erdi. Detaylar haberimizde...
Bucak'ta Yatılı Yaz Kur'an Kursunda öğrenciler, dört hafta boyunca bilmediklerini öğrenme ve uygulama imkanı bulacak.