Kan bağışının önemi konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi’nde tüm Burdur halkını ve personeli kan bağışına davet etti.
Kan bağışı ile ilgili açıklama yapan Başkan Ercengiz “Kan, acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Tek kaynağı insan olan kan, bir gün bize veya bir yakınımıza lazım olabilir. Kan bağışına dikkat çekmek adına Burdur Kızılay Kan Merkezi ile ortak bir çalışmaya imza attık. Belediye içerisinde kurulan mobil kan alma ünitesi ile Burdur Kızılay Kan Merkezi gün boyu burada sizleri, kan bağışına bekliyor olacak. Çalışanlarımızı, Sevgili hemşerilerimizi, Burdur halkını bugün Belediyemize kan bağış kampanyasına destek olmaya davet ediyorum” dedi.
Burdur'un en güzel ilçelerini yapay zeka seçti! Burdur'un en güzel ilçesi Bucak oldu. Bir medya ajansı tarafından yürütülen ve yapay zeka destekli arama motoru kullanılarak gerçekleştirilen araştırmada, Türkiye'nin en güzel ilçeleri belirlendi.
Burdur, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle Türkiye'nin keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerinden biridir. Detaylar haberimizde...
Burdur'un Bucak ilçesinde oğlunu hasretle bekleyen baba yaklaşık 10 ay sonra, kayıp oğluna kavuştu. Detaylar burada...
Burdur'un Bucak ilçesinde arazi yangını çıktı. Yangın ihbarı üzerine itfaiye ekipleri seferber oldu.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, motor karşıdan karşıya geçmekte olan vatandaşa çarptı. Detaylar burada...
Burdur’un Yeşilova ilçesinde aileler arasında çıkan kavgada 2 kişi bıçaklanırken yaralılardan birinin durumu ciddiyetini koruyor. Detaylar burada...