Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Şeker Fabrikasını gezerek Fabrika çalışanlarının sorunlarını dilendi ve taleplerini dinledi.
Şeker fabrikası ziyaretinde Belediye İş Burdur Şube Başkanı M.Ferit Çelikbaş ve Şeker İş Sendika Başkanı Mustafa Onay eşlik etti.
Başkan, ziyaretin sonunda yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet tarihimizin en büyük kamu yatırımı olan ve bu yıl 920 bin tonun üzerinde pancarı işleyerek önemli bir katma değer yaratacak olan Burdur Şeker Fabrikamızda çalışan emekçi kardeşlerimizi ziyaret ettik.
Bizlere eşlik eden Şeker-İş Sendikası Başkanımız Mustafa Onay Abimiz ve ekibine teşekkür ediyoruz. Bu baca hep tütsün ki; çiftçimizin emekçimizin nakliyecimizin hayvancımızın esnafımızın kısaca halkımızın yüzü gülsün” dedi.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, sosyal medyada süt üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Süt fiyatlarındaki düşüş ve ödeme süresinin uzaması nedeniyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları paylaştı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.