AVOYA Maden Suyu İçecek Fabrikası Yöneticilerinden Başkan Ercengiz’e Ziyaret
2. OSB’de oluşturdukları istihdam ve üretim kapasiteleri ile Burdur ve Ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayan AVOYA Maden Suyu içecek fabrikası yöneticileri Genel Müdürü Özgür Çoban ve Mali İşler müdürü Rıdvan Önder Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti.
Ziyaret sonrasında açıklama yapan Başkan Ercengiz “İlimize kazandırdıkları yeni fabrika ile şehrimizin kalkınmasına önemli katkı sağlayan Gürok Grubu'na teşekkür ediyorum. Bu tür yatırımlar, istihdam ve üretim kapasiteleriyle şehrimizin ekonomik büyümesine önemli katkılar sunmaktadır. Gürok Grubu'nun şehrimize kazandırdığı fabrika, işsizlikle mücadelede önemli bir rol oynayacak ve birçok kişiye istihdam imkanı sağlayacaktır. Ayrıca, fabrikanın üretim kapasitesiyle birlikte şehrimizin yerel ekonomisine canlılık katacağına inanıyorum.
Bu tür işletmelerin şehir için çok değerli olduğunu belirtmek isterim. Şehrimize sağladıkları katma değer ve ekonomik büyümeye olan katkılarından dolayı Gürok Grubu'na bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
Odunpazarı Kent Konseyi’nin düzenlediği Yerel Yönetimlerin Demokrasiye Katkıları paneline katılmak için Eskişehir’e giden Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, gerçekleştirilecek panel öncesi bir takım ziyaretlerde bulundu.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
Gölhisar Kaymakamı Emre Çifçi'ye, Başkan Sertbaş'tan hayırlı olsun ziyareti Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Gölhisar'ın yeni Kaymakamı Emre Cifçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Emre Cifçi kimdir, detaylar için tıklayın
Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, sosyal medyada süt üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Süt fiyatlarındaki düşüş ve ödeme süresinin uzaması nedeniyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları paylaştı.
Burdur İli Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.