Kaymakam Gale Uyardı! Su ve yangınlara dikkat!

Bucak İlçe Kaymakamı Bayram Gale, son günlerde artan yaz sıcaklıkları ve orman yangınları hakkında önemli uyarılarda bulundu. Vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını isteyen Kaymakam Gale, çeşitli konulara dikkat çekti.

Bucak İlçe Kaymakamı Bayram Gale, son günlerde artan yaz sıcaklıkları ve orman yangınları hakkında önemli uyarılarda bulundu. Kaymakam Gale, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını isteyerek, çeşitli konulara dikkat çekti.

"ORMAN YAKINLARINDA DİKKATLİ OLUNMALI"

Kaymakam Gale, "Bugünlerde yaz sıcaklıkları aşırı derecede arttı. Anız yangınları ve orman yangınları ilçemizde de arttı. Özellikle bayram öncesinde yoğun bir şekilde orman yangınları ve anız yangınları oldu. Vatandaşlarımızın bu konuda tedbirli ve dikkatli olmasını istiyoruz. Yol kenarlarına çöplerini ve sigara izmaritlerini atmasınlar. İş makineleri ve biçerdöverlerle çalışırken yangınlara sebep olabilecek durumlara karşı dikkatli olmalarını rica ediyoruz. Ormanlara girişlerimiz kısıtlandı, orman yakınlarında dikkatli olunmalı," dedi.

"BAHÇE SULAMASI YAPILMAMALI"

Su kullanımında israfın engellenmesi gerektiğini vurgulayan Kaymakam Gale, "Yaz sıcaklıklarının artmasıyla birlikte susuzluk sıkıntısı çekme ihtimalimiz var. Vatandaşlarımızın su kullanımında azami ölçüde riayet etmesini bekliyoruz. Kullanma suyuyla ev sularıyla bahçe sulamalarını yapmamalarını istiyoruz. Ayrıca, içme sularında temizlik şartlarına riayet edilmesi gerekiyor çünkü yaz günlerinde hastalık ihtimalleri artabiliyor," ifadelerini kullandı.

"TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAMAK GEREKİR"

"Bucak bugünlerde şanslı bir konumda, herhangi bir sıkıntımız olmadı ama tedbiri elden bırakmamak gerekir. Tüm Bucaklı hemşehrilerimize saygı ve selamlarımı sunuyorum," diyerek konuşmasını tamamladı.

Kaymakam Bayram Gale, vatandaşların hem yangınlara karşı hem de su kullanımında dikkatli olmalarını, gerekli önlemleri almalarını ve hijyen kurallarına uymalarını önemle vurguladı.

yangınsu israfıBayram GaleTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.