Karamanlı eski Belediye Başkanının adı kendi eseriyle ölümsüzleştirilecek

Karamanlı Belediyesi, eski belediye başkanı Ahmet Avcıoğlu'nun adını bir cevizliğe vererek anısını yaşatıyor. Başkan Avcıoğlu'nun hizmetlerini ve vefatını onurlandırmak için "Ahmet Avcıoğlu Cevizliği" projesi hayata geçirildi.

Karamanlı Belediyesi, eski belediye başkanı Ahmet Avcıoğlu'nun adını bir cevizliğe vererek vefatının ardından anısını yaşatıyor.

Başkan Fatih Selimoğlu yaptığı açıklamada, 1994-2004 yılları arasında Karamanlı'ya büyük hizmetler sunan Avcıoğlu'nun 3 Nisan 2024'te vefat ettiğini hatırlattı.

Selimoğlu, Avcıoğlu'nun 1996 yılında Orman Genel Müdürlüğü'nden 49 yıllığına kiralanarak ağaçlandırılan bir sahaya "Cevizlik" projesini hayata geçirdiğini ve bu projenin 49+51 yıl uzatılarak 100 yıla planlandığını belirtti.

Ahmet Avcıoğlu Cevizliği

Atatürk Ormanı Karamanlı Belediyesi Ağaçlandırma Sahası içerisinde bulunan yaklaşık 20 hektarlık ceviz ağacı alanına, Belediye Meclisi'nin 06/06/2024 tarih ve 6/31 sayılı kararı gereği "Ahmet Avcıoğlu Cevizliği" adı verildi.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANIN ADI KENDİ ESERİ İLE YAŞATILACAK! CEVİZLİĞE “ AHMET AVCIOĞU “ ADI VERİLDİ

Karamanlı Belediye Başkanı yaptığı açıklamada, "1994 – 2004 yılları arasında Karamanlı Belediye Başkanlığı yapan, Karamanlı’mıza büyük hizmetleri olan ve 3 Nisan 2024’de vefat eden Kıymetli Başkanımız Ahmet AVCIOĞLU’nun Başkanlığı döneminde 1996 yılında Orman Genel Müdürlüğü’nden 49 yıllığına kiralanarak ağaçlandırması yapılan saha içerisine “ Cevizlik “ yapılmıştı.

Proje 49 + 51 Uzatılarak 100 Yıl olarak Planlanmıştır.

Atatürk Ormanı Karamanlı Belediyesi Ağaçlandırma Sahası içerisinde bulunan yaklaşık 20 hektarlık Ceviz ağacı bulunan alana Belediye Meclisimizin 06/06/2024 tarih ve 6/31 sayılı kararı gereği “ Ahmet AVCIOĞLU Cevizliği “ adı verilmiştir.

Kendi yapmış olduğu Eser’e Adının verilmesini sağlayan Tüm Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ederim.

Kıymetli Başkanıma Allah’tan rahmet, tüm yakınlarına sabırlar diyorum. Ahmet AVCIOĞLU Cevizlik’imiz Hayırlı Olsun " ifadelerini kullandı.

başkaneserFatih SelimoğluKaramanlı BelediyesiAhmet AvcıoğluTürkiyeBurdurKaramanlı

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.