Karamanlı

Karamanlı eski Belediye Başkanının adı kendi eseriyle ölümsüzleştirilecek

Karamanlı Belediyesi, eski belediye başkanı Ahmet Avcıoğlu'nun adını bir cevizliğe vererek anısını yaşatıyor. Başkan Avcıoğlu'nun hizmetlerini ve vefatını onurlandırmak için "Ahmet Avcıoğlu Cevizliği" projesi hayata geçirildi.

Karamanlı eski Belediye Başkanının adı kendi eseriyle ölümsüzleştirilecek

Karamanlı Belediyesi, eski belediye başkanı Ahmet Avcıoğlu'nun adını bir cevizliğe vererek vefatının ardından anısını yaşatıyor.

Başkan Fatih Selimoğlu yaptığı açıklamada, 1994-2004 yılları arasında Karamanlı'ya büyük hizmetler sunan Avcıoğlu'nun 3 Nisan 2024'te vefat ettiğini hatırlattı.

Selimoğlu, Avcıoğlu'nun 1996 yılında Orman Genel Müdürlüğü'nden 49 yıllığına kiralanarak ağaçlandırılan bir sahaya "Cevizlik" projesini hayata geçirdiğini ve bu projenin 49+51 yıl uzatılarak 100 yıla planlandığını belirtti.

Ahmet Avcıoğlu Cevizliği

Atatürk Ormanı Karamanlı Belediyesi Ağaçlandırma Sahası içerisinde bulunan yaklaşık 20 hektarlık ceviz ağacı alanına, Belediye Meclisi'nin 06/06/2024 tarih ve 6/31 sayılı kararı gereği "Ahmet Avcıoğlu Cevizliği" adı verildi.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANIN ADI KENDİ ESERİ İLE YAŞATILACAK! CEVİZLİĞE “ AHMET AVCIOĞU “ ADI VERİLDİ

Karamanlı Belediye Başkanı yaptığı açıklamada, "1994 – 2004 yılları arasında Karamanlı Belediye Başkanlığı yapan, Karamanlı’mıza büyük hizmetleri olan ve 3 Nisan 2024’de vefat eden Kıymetli Başkanımız Ahmet AVCIOĞLU’nun Başkanlığı döneminde 1996 yılında Orman Genel Müdürlüğü’nden 49 yıllığına kiralanarak ağaçlandırması yapılan saha içerisine “ Cevizlik “ yapılmıştı.

Proje 49 + 51 Uzatılarak 100 Yıl olarak Planlanmıştır.

Atatürk Ormanı Karamanlı Belediyesi Ağaçlandırma Sahası içerisinde bulunan yaklaşık 20 hektarlık Ceviz ağacı bulunan alana Belediye Meclisimizin 06/06/2024 tarih ve 6/31 sayılı kararı gereği “ Ahmet AVCIOĞLU Cevizliği “ adı verilmiştir.

Kendi yapmış olduğu Eser’e Adının verilmesini sağlayan Tüm Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ederim.

Kıymetli Başkanıma Allah’tan rahmet, tüm yakınlarına sabırlar diyorum. Ahmet AVCIOĞLU Cevizlik’imiz Hayırlı Olsun " ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur'da 3 Kaymakam ve 2 Vali Yardımcısını tayinleri çıktı
Burdur

Burdur'da 3 Kaymakam ve 2 Vali Yardımcısını tayinleri çıktı

Atanan kaymakam ve vali isim listesi 2024 Resmi Gazete'de yayımlandı. 2 Temmuz 2024 tarihli Resmi Gazete'de büyük değişiklikler yaşandı. Çok sayıda kaymakam ve valinin görev yeri değişti. Burdur'da Gölhisar ,Yeşilova ve Tefenni Kaymakamı tayin oldu

Gölhisar Belediye Başkanı Yeğeni  Trafik Kazasında Kaybetti
Gölhisar

Gölhisar Belediye Başkanı Yeğeni Trafik Kazasında Kaybetti

Gölhisar Belediye Başkanının Eşi Ve Yeğeninin Bulunduğu Araç Kaza Yaptı . Yeğeni Ömer Saati Özen hastanede hayatını kaybetti

Burdur Ülkü Ocaklarında bayrak değişimi! Yeni Başkan belli oldu
Burdur

Burdur Ülkü Ocaklarında bayrak değişimi! Yeni Başkan belli oldu

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Burdur Ülkü Ocakları Başkanlığı'nda gerçekleştirilen devir teslim töreni ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yerleşim alanının 300 metre uzağında! Karamanlı'da büyük tehlike!
Karamanlı

Yerleşim alanının 300 metre uzağında! Karamanlı'da büyük tehlike!

Karamanlı ilçesinde, bir mermer ocağının pasalarının döküldüğü alanda oluşan büyük çatlak ve toprak kaymaları, halk arasında büyük bir endişeye yol açtı.

CHP Kadın Kollarında bayrak değişimi! Yeni Başkan belli oldu
Bucak

CHP Kadın Kollarında bayrak değişimi! Yeni Başkan belli oldu

CHP Bucak Kadın Kolları Başkanlığına, Olağan İlçe Kongresinde Rahime Tuğçe Aktaş Kaplan seçildi. Başkan Rahime Tuğçe Aktaş Kaplan'ın açıklaması için tıklayın...

Başkan Ercengiz’in Anneler Günü mesajı
Burdur

Başkan Ercengiz’in Anneler Günü mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.