Burdur Tefenni Haber - Tefenni'den Kırkpınar Kaynağı Uyarısı 'Kırmızı Çizgimizdir!'

MHP Tefenni İlçe Başkanı Ramazan Dağdeviren ve beraberindeki heyet, Kırkpınar kaynağının Burdur'a içme suyu olarak götürülmesine karşı çıktı. "4 köyümüz için hayati öneme sahip Kırkpınar kaynağımızın Burdur'a götürülmesi idam kararı demektir."

Tefenni'den Kırkpınar Kaynağı Uyarısı: "Kırmızı Çizgimizdir!"

MHP Tefenni İlçe Başkanı Ramazan Dağdeviren,  Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, MHP Tefenni İl Genel Meclis Üyesi ve 1.Sıra Adayı Levent Tokmaker ve MHP Tefenni İl Genel Meclis Üyesi 2.Sıra Adayı Serkan Gökdoğan ortak bir açıklamayla Burdur'un içme suyu sorununun çözümü için Kırkpınar kaynağının kullanılmasına karşı çıktı.

yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

"Kıymetli Hemşerilerimiz , Değerli Burdur Kamuoyu,

Bilindiği üzere 20 Mart 2024 Çarşamba günü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi İlimizi ziyaret etmiş ve Burdur Cumhuriyet meydanında Burdur halkına seslenmiştir. Sayın Cumhur Başkanımız konuşmalarında Burdur Merkezin içme suyu problemini çözmek adına bir projeden bahsetmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın Burdur içme suyu problemini çözmek adına yanlış bilgilendirildiğini düşünmekteyiz. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız açıklamalarında Tefenni Karamusa köyü Kırkpınar kaynağının Burdur’a götürüleceğinden bahsetmiştir.

Karamusa, Yuva, Başpınar ve Beyköy köylerimiz için hayati öneme sahip Kırkpınar kaynağımızın Burdur'a içme suyu olarak götürülmesi 4 köyümüzün idam kararı demek olduğunun bilinmesini istiyoruz.

Ayrıca söz konusu kaynağın belirtilen 4 köyümüzün ihtiyaçlarının karşılanmasına müteakip halen Sondaj suyuna ihtiyaç duyan Tefenni merkez içme suyu dururken Burdur'a götürülmek istenmesi takdire şayan bir proje hatası olduğunu düşünmekteyiz.

Tefenni sınırları içerisinden çıkan bir kaynağın Tefenni’deki Köylerimizin ve Tefenni Merkezin tüm ihtiyaçların karşılanmasından sonra Burdur’a ulaştırılması gerektiğini düşünmekteyiz.

Tabi ki bu arada Burdur'un daha yakın çevresindeki su kaynakları dururken niye Kırkpınar kaynağı düşünülmektedir bunu da kamuoyunun taktirine sunuyoruz.

2 yıl önce DSİ bu projeyi gündeme getirdiğinde ki tepkimiz o gün ne idiyse bugün de odur.

Söz konusu projenin TEFENNİ ilçemiz ve bahsi geçen köylerimiz için bir hata olduğunun teknik raporunun ve Karamusa Kırkpınar kaynağı için daha önce hazırladığımız alternatif projemizin

Sayın Cumhurbaşkanımıza mutlaka ulaştırılmasını sağlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle

KIRKPINAR KAYNAĞININ bizim kırmızı çizgimiz olduğunun tüm Burdur kamuoyu tarafından bilinmesini ister Saygılarımızı sunarız."

Kırkpınar kaynağıuyarıiçme suyuÜmit AlagözTürkiyeBurdurTefenni

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.