Burdur Haber - Vatan Sevdalısı Tıbbiyelilerin Bayramı Kutlu Olsun!

Türk Sağlık-Sen Burdur Şube Başkanı Ayhan Mete, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Tıbbiyelilerin vatan sevgisini ve fedakarlıklarını vurguladı.

Türk Sağlık-Sen Burdur Şube Başkanı Ayhan Mete, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Burdur Şube Başkanı Ayhan METE, 14 Mart Tıp Bayramı Mekteb-i Tıbbiye-i Şahanede iki kule arasına dev bir Türk Bayrağı asan Tıbbiyelilerin işgale tepki, milletine sevda ve vatanına bağlılığının bir yansımasıdır.

Tıbbiyeliler bu ruhun kaynağından beslenmektedirler. Türk hekimi her şartta vatanı için fedakarlıkta bulunmaktan asla geri durmamıştır. Şanlı tarihimizin her dönüm noktasında mutlaka tıbbiyeliler ,Sağlık çalışanları vardır. Salgında canlarını siper ederek şifa dağıtmaları, deprem bölgesinde arama kurtarma faaliyetlerinin yanı sıra gönüllü olarak bölgeye giderek verdikleri Sağlık hizmeti son dönemdeki fedakarlıkları olarak zihinlere kazınmıştır.

Milletin derdi ile dertlenen, memleket için hiçbir görevden asla çekinmeyen ve üzerine düşeni fazlasıyla da yapan tüm Sağlık camiası her türlü övgünün üstündedir. Türk Sağlık-Sen olarak dün olduğu gibi bugünde hak aramanın, çalışanın yanında olmanın tek ve güvenilir adresiyiz. Sağlık camiasının sorunlara çareler üretilip, çözüm için adım atılması temennisiyle 14 Mart Tıp Bayramımız kutlu olsun.   

vatansevdatıbbiyeTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.