Burdur Bucak Haber - Bucaklı öğrenciden örnek davranış!

Bucak Akdeniz Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencisi Saniye Ceylin İnal, "Çanakkale Ruhu" temalı resim yarışmasında 2. olarak kazandığı 1000 TL ödülü Filistin'de zulüm gören Müslümanlara bağışladı.

Bucak Akdeniz Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencisi Saniye Ceylin İnal, "Çanakkale Ruhu" temalı resim yarışmasında 2. olarak 1000 TL para ödülü kazandı. İnal, aldığı ödülü Filistin'de zulüm gören Müslümanlara bağışlayarak örnek bir davranışa imza attı.

Bucak İlçe Müftülüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğince düzenlenen lise öğrencileri arası “Çanakkale Ruhu” temalı resim yapma yarışması ile ortaokul öğrencileri arasında ezbere şiir okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerin hediyeleri takdim edildi. Resim yarışmasında 1. olana 1500₺, 2. olana 1000₺, 3. olana 500₺ verildi.

Yarışmada 2. olan, Akdeniz Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencisi Saniye Ceylin İnal aldığı ödülü, Filistin'de İsrail'in zulmüne maruz kalan Müslümanlara ulaştırılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Bucak Şubesine teslim etti. Türkiye Diyanet Vakfı adına bağışı kabul eden İlçe Müftüsü İbrahim Keser, bu anlamlı ve kıymetli bağışı için teşekkür etti.

Ödülünü Filistin'e bağışlama kararını nasıl aldığını anlatan Saniye Ceylin İnal, " "Çanakkale Ruhu" temalı yarışmada 2. olarak 1000 TL para ödülü kazandım. Bu ödülü Filistin'de zulüm gören Müslümanlara bağışlamaya karar verdim. Dünyanın her yerinde zulüm gören mazlumlara yardım etmek hepimizin görevi. Bu ödülün Filistin'deki kardeşlerimize bir nebze olsun fayda sağlayacağını umuyorum." ifadelerini kullandı.

öğrencidavranışödülbağışAkdeniz Mesleki Ve Teknik Anadolu LisesiTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.