Burdur Bucak Haber - Bucak'ta 200 Üreticiye Zeytin Fidanı Dağıtımı Gerçekleştirildi

Bucak İlçe Tarım Müdürlüğü, 200 üreticiye %50 hibe destekli 14.500 adet zeytin fidesi dağıttı. Bucak'ın iklimine ve toprak yapısına uygun seçilen fidanlar ile bölgedeki zeytin üretiminin artırılması ve tarımsal çeşitliliğin gelişmesi hedefleniyor.

Bucak'ta 200 Üreticiye Zeytin Fidanı Dağıtımı Gerçekleştirildi

Bucak İlçe Tarım Müdürlüğü, Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi (TAKE) Projesi kapsamında 200 üreticiye %50 hibe destekli toplam 14.500 adet zeytin fidesi dağıttı.

Dağıtılan fidanların yağlık ve sofralık zeytin çeşitlerinden oluştuğu öğrenilirken, fidanlar Bucak'ın iklimine ve toprak yapısına uygun seçildi. Yapılan fidan dağıtımı ile birlikte, Üreticilerin gelirini artırması ve bölge tarımına katkıda bulunması hedefleniyor.

Bucak İlçe Tarım Müdürlüğü'nün bu projesiyle birlikte, Bucak'ta zeytin üretimini artıracak. Bölgedeki tarımsal çeşitliliği artıracak olan bu projeyle çevreye duyarlı bir tarım anlayışının gelişmesine katkıda bulunacak.

Bucak İlçe Tarım Müdürü İrfan Samur yaptığı açıklamada, " Bu projenin Bucak'ın tarımına önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Üreticilerimize destek vermek için proje çalışmalarımızı sürekli sürdürüyoruz. Üreticilerimize hayırlı olsun." dedi.

Dağıtımdan faydalanan bazı üreticiler ise yaptıkları açıklamada, " Bu destekten dolayı çok mutluyuz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz." dediler.

 

üreticihibezeytin fidanızeytindağıtımBucak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüİrfan SamurTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.